РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Karpenko I. V. 
Human being in the dimension of the psychosociocultural matrix of philosophizing = Людина у вимірі психосоціокультурної матриці філософування / I. V. Karpenko, A. A. Guzhva // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 20. - С. 69-77. - Бібліогр.: 75 назв. - англ.

Висвітлена затребуваність критичного мислення у повсякденності на сучасному етапі ро звитку глобалізованої культури і підкреслена роль філософії як джерела раціональності. Філософування, яке обумовлюється психосоціокультурною матрицею, задає топоси, лексику і ритми формування смислів, їх збереження і трансформації. Мета статті - конкретизувати практики соціокультурної комунікації через їх дослідження в рамках соціального інституту освіти, де відбувається взаємодія індивідуумів із психосоціокультурною матрицею філософування, яка опосередковує загальне та індивідуальне у філософській культурі. Теоретичний базис дослідження становлять культурно-антропологічний і феноменологічний методи. Наукова новизна дослідження: з опертям на філософію інтерсуб'єктивно актуалізовано раціональні підстави формування адекватних суджень у сучасній культурі на рівні повсякденного життя, що обгрунтовує неминучість поширення різних форм і видів філософської освіти, філософського мислення, ідей, напрацьованих у філософських спільнотах цінностей за межі вузького кола професійних філософів. Це передбачає системне залучення філософів до вирішення питань у різних неакадемічних сферах - політиці, економіці, юриспруденції тощо. Важливим аспектом цього є формування навичок філософського критичного мислення в процесі підготовки молоді до активного громадського життя. Висновки призводять до розуміння екзистенційного значення філософії та філософування і визнання необхідності організованих форм передачі знань, таких, як філософський факультет класичного університету. Існує взаємний інтерес і взаємовплив загальної культури суспільства і філософії як особливого різновиду культури, оскільки філософія активно конфігурує інші форми культури, сприяє створенню соціокультурних ідентичностей саме завдяки своїй здатності концептуально відтворювати ядро тієї психосоціокультурної матриці, яка лежить в основі існування усіх цих розмаїтих форм у межах одного суспільства. Соціокультурний макрорівень філософських духовних практик утворює психосоціокультурна матриця філософської традиції, яка зберігає свою тяглість від виникнення філософії і йде через усю її історію, демонструючи особливості національної рецепції філософії як національно-конкретне втілення соціокультурного макрорівня психосоціокультурної матриці філософування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського