РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marushchak U. 
Analysis of wall materials according to thermal parameters = Аналіз стінових матеріалів за теплотехнічними параметрами / U. Marushchak, O. Pozniak // Theory and Building Practice. - 2022. - 4, № 1. - С. 63-70. - Бібліогр.: 68 назв. - англ.

Зменшення енергоспоживання у будівельному секторі України пов'язане з необхідністю термомодернізації житлового фонду та будівництвом нового житла, що відповідає вимогам енергоефективності. Проаналізовано структуру стінових матеріалів, які використовують в Україні під час зведення багатоповерхових та індивідуальних будівель, і стінових матеріалів будівель, споруджених у 60-ті роки минулого століття. Згідно з сучасними тенденціями зеленого будівництва, перевагу надають матеріалам із низьким впливом на довкілля. Наведено порівняння теплотехнічних показників найпоширеніших стінових матеріалів. Показано, що для забезпечення необхідних показників опорів теплопередачі зовнішніх стін енергоефективних будівель необхідно застосовувати cистеми фасадної теплоізоляції. Насамперед це стосується стінових конструкцій наявного житлового фонду, опір теплопередачі яких у 3 - 5 рази нижчий, ніж нормативний. Використання ефективних стінових матеріалів у одношаровому виконанні надає змогу забезпечити відповідність приведеної різниці температур нормативним документам. Водночас цей показник для кладки з керамічної та силікатної цегли, керамзито-бетонної панелі міститься у межах 4,9 - 7,7 <^>oC і не задовольняє сангігієнічних вимог. Низький опір теплопередачі та низька теплова інерція стін із цегли та стінової керамзитобетонної панелі спричиняють підвищені показники питомих тепловтрат за опалювальний період (118,36 - 133,88 кВт-год) і питомих теплонадходжень у літній період (2,03 - 2,43 кВт-год), що зумовлює зростання потреби на опалення та охолодження, водночас використання ефективних стінових матеріалів відповідає принципам енерго- та ресурсоощадності.



Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського