РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Звід пам'яток історії та культури України. Чернігівська область : енциклопед. вид.. Вип. 5. Варвинський район / О. М. Бондар, С. І. Дмитрук, Л. С. Дудко, Г. В. Жаров, В. В. Зеленюк, Е. М. Ілляшенко, Л. С. Клочко, В. П. Коваленко, О. Б. Коваленко, Т. М. Корольова, Л. В. Кулаковська, В. В. Мултанен, В. І. Онищенко, А. С. Сапрунова, О. Є. Черненко, С. В. Щербина; ред.: А. Прокопенко, Н. Романова, О. Коваленко, І. Аліфіренко, Г. Боряк, І. Вдовенко, Р. Воробей, В. Дудко, Е. Ілляшенко, С. Лаєвський, В. Мултанен, В. Павленко, О. Потапенко, І. Слезко; Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівська обласна рада, Комунальний заклад "Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр", Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, Національна спілка краєзнавців України . - Чернігів, 2019. - 149 c. - Бібліогр.: с. 122-133 - укp.

Представлено перше енциклопедичне видання про всі відомі на сьогодні на території України нерухомі пам’ятки археології, історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва. Відповідно до адміністративно-територіального поділу країни "Звід" складено з 28 томів (24 області, Автономна Республіка Крим і м. Севастополь, а також пам’ятки української культури за рубежем). Зазначено, що зважаючи на значний обсяг і різний ступінь наукового опрацювання матеріалів Чернігівського тому "Зводу", обласна редакційна колегія вирішила поступово оприлюднювати їх у форматі районів і міст обласного значення з тим, щоб на завершальному етапі сформувати цілісний текст. Презентовано "Звід пам’яток історії та культури України Чернігівська область. Варвинський район" п’яту книгу, яка продовжує серію публікацій матеріалів про пам’ятки та об’єкти культурної спадщини, які розташовані на території Чернігівської області. До неї вміщено 226 статей про пам’ятки археології, історії, архітектури і містобудування, монументального мистецтва та нарис про район у цілому. Метою видання визнано введення до наукового обігу у систематизованому вигляді інформації про історико-культурну спадщину району, детальний опис нерухомих пам’яток, що мають історичну, наукову або мистецьку цінність. Підготовку матеріалу здійснено науковцями, викладачами, працівниками музеїв, краєзнавцями. Текст книги супроводжено науково-довідковим апаратом (список використаних джерел та літератури, іменний, географічний та постатейний покажчики), ілюстративним матеріалом (148 фотографій, схем, планів та ін). В енциклопедичному науково-довідковому виданні наведено відомості про всі нерухомі пам’ятки археології, історії, монументального мистецтва, архітектури та містобудування Варвинського району. Продовжено публікацію матеріалів Чернігівського тому "Зводу пам’яток історії та культури України". Узагальнено та систематизовано інформацію про історико-культурну спадщину, детальний науковий опис нерухомих пам’яток, які мають історичну, наукову або художню цінність, зроблено ретельний перегляд і суттєве доповнено списки пам’яток на основі неупереджених, об’єктивних оцінок історичних подій та явищ. Населені пункти району подано за абеткою, а статті — в алфавітному порядку назв пам’яток. Для впорядкування статей про комплексні пам’ятки використано принцип подвійної нумерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11556/5 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського