РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000823426<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гречанюк В. Г. 
Нанокристалічні матеріали на основі міді та молібдену / В. Г. Гречанюк, М. І. Гречанюк, В. О. Чорновол, А. В. Козирєв, В. І. Гоц, О. В. Маценко, В. А. Куліченко, Т. Д. Грабіна, Ю. І. Козирєва // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2022. - 44, № 7. - С. 927-942. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено експериментальне дослідження способів одержання нанокристалічних матеріалів на основі міді і молібдену з двох незалежних тиглів на установці УЕ-187 на стаціонарну підкладинку та підкладинку, що обертається. Досліджена взаємодія розділового шару з конденсованими матеріалами Cu - Мо. Проаналізовано вплив технологічних чинників (матеріал підкладинки, шерсткість поверхні, матеріал і товщина розділового шару, температура підкладинки, зміна вакууму, хімічний склад і швидкість випаровування вихідних матеріалів) на механічні властивості конденсатів Cu - Мо з концентрацією молібдену від 0 до 46,5 % за масою. Встановлено, що в матеріалах з вмістом молібдену більше 14 %, що були осаджені за температури підкладинки 700 <$E symbol Р>С, спостерігається різке пониження міцности внаслідок утворення пор. Підвищення температури підкладинки до 900 <$E symbol Р>С дало змогу одержати конденсовані композиційні матеріали Cu - Мо з вмістом тяжкотопкої фази до 45 % за масою. Встановлено закономірності формування технологічного шару конденсату Cu - Мо залежно від товщини розділового шару фториду кальцію. Визначено механічні характеристики конденсованих композиційних матеріалів, одержаних на підкладинках, що обертаються, з різним рівнем шерсткости поверхні і встановлено, що зменшення шерсткости підкладинок приводить до збільшення границі міцности і відносного подовження. Встановлено, що дефекти структури у вигляді стрижнів, що утворюються на мікрокраплях, викинутих з ванни-випарника, приводять до пониження міцности і пластичности конденсованих композиційних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського