РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822516<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нестеровский В. А. 
Геохімія нафти і газу : навч. посіб. / В. А. Нестеровский, В. А. Богатиренко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2021. - 175 c. - Бібліогр.: с. 170-172 - укp.

Розглянуто основні питання геохімії нафти і газу: склад, фізичні й хімічні властивості нафти, газу, газоконденсату, газогідрату та їхніх похідних. Викладено походження, міграція, акумуляція і природне перетворення вуглеводнів. Надано характеристику формування й трансформації органічної речовини на різних стадіях літогенезу. Описано приклади використання геохімічних методів дослідження у процесі пошуків, розвідки й видобутку вуглеводнів. Визнано, що геохімія як наука сформувалася на межі мінералогії, геології та хімії. Зазначено, що термін "геохімія" в науку ввів швейцарський хімік X. Ф. Шейбейн у 1838 р., а також ученим уперше запропоновано термін "озон" для газу, який ще в 1785 р. був відкритий нідерландським фізиком і ботаніком Мартіном ван Марумом за характерним запахом і окиснювальними властивостями (газ був виявлений в повітрі після пропускання крізь нього електричного розряду). Акцентовано, що суттєвим поштовхом для розвитку геохімії нафти стали роботи німецького хіміка А. Трейбса, який у 1934 р. вперше виділив із нафти і горючих сланців характерні для живої матерії біологічно важливі пігменти - металопорфірини та визначив їхню хімічну природу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-43 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864237 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського