РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822429<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ольштинська О. П. 
Седиментація біогенного кремнезему на шельфі і континентальному схилі Чорного моря / О. П. Ольштинська, Г. М. Іванова, І. І. Пустовойт // Геол. журн. - 2021. - № 2. - С. 79-89. - Бібліогр.: 86 назв. - укp.

Аналіз особливостей утворення донних осадків у внутрішньоконтинентальних морях, закономірностей формування, накопичення та диференціації осадової речовини є важливою складовою дослідження та з'ясування складного процесу седиментогенезу в цих басейнах. Шельф та континентальний схил Чорного моря відзначаються різноманітністю умов осадконакопичення. У зв'язку з цим актуальними є детальні реконструкції умов формування донних осадків різних типів. У загальному циклі пізньочетвертинної седиментації в Чорному морі вагоме значення має біогенне осадконакопичення, яке підпорядковується впливу ряду таких визначальних факторів, як джерела надходження, глибина басейну, біопродуктивність, кліматичні флуктуації. На основі узагальнення літературних джерел і досліджень кернових матеріалів багатьох чорноморських рейсів про вміст у них кремнескелетних решток проаналізовано поширення різних типів біогенних кременистих осадків у донних відкладах верхнього плейстоцену і голоцену на шельфі і континентальному схилі Чорного моря. Розглянуто джерела, шляхи і форми надходження кременистої біогенної речовини, склад і умови формування біогенних осадків в цілому, співвідношення діатомових мулів із коколітовими мулами та сапропелями в осадових товщах різних фаціальних зон, динаміка трансформації сучасних донних осадків, а також вплив факторів середовища на утворення та седиментацію біогенного кремнезему у Чорноморському басейні в кінці пізнього плейстоцену та в голоцені. Актуальність теми обумовлена недостатнім висвітленням ряду питань щодо джерел мобілізації та характеру надходження біокременистого матеріалу, особливостей генезису силікатної біогенної речовини та її осадження в басейні, латерального поширення і вертикального розподілу по розрізу осадків, які вміщують біокременисту складову, палеогеоекологічних та фаціальних чинників, що впливали на седиментацію біогенного кремнезему в пізньому квартері. Вивчення процесів формування сучасних донних осадків в широкому діапазоні фаціальних умов має практичне значення для низки геологічних, седиментологічних і фаціальних досліджень, як фундаментальних, так і прикладних, пов'язаних із пошуками, розвідкою та експлуатацією корисних копалин, а також для використання отриманих результатів при освоєнні морських акваторій.



Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського