РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000822120<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Годік К. О. 
Біси XX століття (типологія деструктивних персонажів української та російської літератур) / К. О. Годік; ред.: Г. М. Сиваченко; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка, Проєкт "Наукова книга" (Молоді вчені). - Київ : Наукова думка, 2023. - 177, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга" (Молоді вчені)). - Бібліогр.: с. 164-176 - укp.

Розглянуто проблему людської деструктивності, системно висвітлену в українській та російській літературах XX ст. Особливу увагу зосереджено на трансформації людини, переході її до "бісівського" стану, утворенні революційного об'єднання та державницьких структур. Дослідження дає змогу по-новому поглянути на відомі українські та російські романи, глибше осягнути концепт "бісовщини", який в них реалізувався. На основі теоретико-практичного аналізу розмежовано українську та російську моделі "бісовщини", а також подано опис цих моделей на трьох основних етапах їх становлення та в період розпаду. Визначено походження концепту "бісовщини", досліджено фактори, які мали вплив на його формування в національних літературах першої половини XX ст. Окреслено національні моделі концепту "бісовщини", виявлено типологічні відмінності цих моделей. Докладно описано риси деструктивного світогляду на різних етапах становлення концепту. Розкрито особливості реалізації поданого концепту на індивідуальному, колективному, державницькому періодах становлення та на етапі розпаду в українській та російській літературах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34 + Ш5(4РОС)6-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864544 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського