РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821924<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гоцуляк Н. Я. 
Роль mTOR-сигнальної мережі у регуляції локомоторних властивостей пухлинних клітин під впливом мікрооточення : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.03 / Н. Я. Гоцуляк; Національна академія наук України, Інститут молекулярної біології і генетики. - Київ, 2021. - 25 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню ролі шТОЯ-сигнальної мережі у регуляції міграційної активності пухлинних клітин під впливом найближчого мікрооточення. У роботі виявлено, що молекули паракринної сигналізації, продуковані фібробластами, сприяють активації компонентів тТОЇІ/86К1 -сигнальної ланки, включаючи рВЗБбК І, р7086К1 та рбОБбКІ. За допомогою стабільних клітинних ліній із редагованою експресією ізоформ БбКІ, отриманих за допомогою технології СШ8РК/Са59 на базі клітин лінії МСТ-7, з’ясовано, що зміна профілів експресії ізоформ БбКІ суттєвим чином позначається на функціонуванні тТОЯ-сигнальної мережі в цілому. Крім того, порушення експресії ізоформ БбКІ призводить до зміни профілів експресії та активації білків, залучених до процесів міграції та адгезії, зокрема БАК, С029, С044, С0326, С0227, СОббе та 20-1. Виявлені зміни профілів експресії цих білків викликають суттєве порушення рухливості пухлинних клітин. Особливо це стосується експресії ізоформи рбОЯбК 1 за умов блокування експресії р8586К1 та р70Б6К1, яка призводить до зростання міграційної активності клітин у 3,5 рази. Цікаво, що клітини з таким профілем експресії ізоформ БбКІ, на відміну від клітин дикого типу, втрачають чутливість як до паракринного впливу фібробластів, так і до специфічного інгібування тТОК/ЯбКІ- сигналювання рапаміцином. Окремо слід зазначити, що паракринна дія фібробластів на клітини дикого типу МСР-7 повністю анулює пригнічуючий вплив рапаміцину, відновлюючи локомоторну активність пухлинних клітин до нормального рівня. Отримані у роботі результати свідчать про наявність виразних відмінностей серед функціональних здатностей окремих ізоформ 86К1 та про важливість співвідношення активностей окремих ізоформ для життєдіяльності клітин за різних фізіологічних та патологічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.1 + Е0*550*70 + Е70*445

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453821 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського