РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перепелиця С. М. 
Структура та динаміка впорядкування протийонів навколо подвійної спіралі ДНК : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02, 03.00.02 / С. М. Перепелиця; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2023. - 36 c. - укp.

Сформульовано концепцію динамічної іон-фосфатної ґратки ДНК, згідно з якою протийони навколо подвійної спіралі утворюють впорядковану структуру, подібну до ґратки іонного типу. Для визначення проявів впорядкування протийонів в коливальних спектрах розвинуто моделі динаміки іон-фосфатної ґратки ДНК та побудовано підхід для описання інтенсивностей мод в низькочастотних спектрах комбінаційного розсіювання світла. В результаті виявлено моди іон-фосфатних коливань для різних форм подвійної спіралі ДНК у випадку протийонів Na+, К+, Rb+, Cs+ і Mg2+ в діапазоні частот від 100 до 180 см-1. Пояснено прояви впорядкування протийонів ДНК в експериментах з електропровідності водних розчинів ДНК і в експериментах з дослідження текстур висушених плівок ДНК з солями лужних металів. В рамках методу молекулярної динаміки показано, що впорядкування протийонів навколо ДНК суттєво залежить від характеру їх гідратації, а рух протийонів під дією зовнішнього електричного поля модулюється послідовністю пар основ. Вперше визначено структуру характерних комплексів в сольватній оболонці фосфатних груп остова подвійної спіралі ДНК за присутності молекул пероксиду водню та протийонів Na+. Зазначено, що дослідження впорядкування молекулярних протийонів (молекул поліамінів путресцину2+, спермідину3+, сперміну4+) показало, що вони переважно локалізуються в мінорному жолобі подвійної спіралі з найменшою шириною, що обумовлює їхню специфічність до послідовності пар нукпеотидів типу А-тракту. В областях, де відбуваються ДНК-ДНК контакти, поліаміни впорядковуються, утворюючи міжспіральні зшивки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.2 + Е0*725.112.1*011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського