РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821505<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заболотний Д. І. 
Радіологічні методи дослідження в діагностиці та лікуванні хворих з новоутвореннями парафарингеального простору / Д. І. Заболотний, Д. Д. Заболотна, Т. В. Бабкіна, І. Р. Цвірінько, К. І. Телуха, Я. В. Кізім, С. В. Вальчишин // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 4. - С. 74-86. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Парафарингеальний простір (ПФП) є складною структурою і вузьким та важкодоступним для хірургічного доступу. Хірургічне лікування є основним методом лікування пухлин ПФП та виконується на основі інформації, отриманої в результаті методів візуалізації (комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії). Мета роботи - дослідити ефективність розширеної візуалізації радіологічних методів досліджень під час діагностики новоутворень парафарингеального простору для вибору необхідної тактики хірургічного лікування. У цьому ретроспективному дослідженні взяли участь 43 пацієнти, яким проводилося хірургічне втручання щодо первинних пухлин парафарингеального простору з 2010 до 2021 рр. З них: 32 пацієнти - проліковані за попередні роки, 11 - пацієнти, яким проведено обстеження та хірургічне лікування протягом останніх 2 років, яким для вибору безпечного хірургічного доступу застосовувалися розширені методики МРТ (магнітно-резонансної томографії)- та КТ (комп'ютерної томографії)-досліджень. Пацієнтам 2-ї групи для вибору правильного методу хірургічного доступу та попередження післяопераційних ускладнень та рецидиву проводилися розширені методики МРТ- та КТ-досліджень. Гістологічний висновок у 90,1 % прооперованих пацієнтів підтвердив попередні дані МРТ-перфузіографії щодо ймовірної гістологічної будови новоутворення. Завдяки всебічному передопераційному дослідженню у 81,8 % пацієнтів цієї групи застосовувався трансоральний доступ. Результати досвіду підтверджують необхідність дотримання ретельної передопераційної діагностичної процедури, яка має використовувати переваги методів візуалізації (КТ, МРТ), особливо нових методик (МРТ-перфузіографія та дифузійно-зважених зображень).



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського