РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821498<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фещенко Ю. І. 
Особливості уражень легень внаслідок COVID-19 у хворих першої хвилі пандемії (огляд літератури) / Ю. І. Фещенко, Л. О. Яшина, С. Г. Опімах, Г. Л. Гуменюк, В. І. Ігнатьєва, М. О. Полянська, І. В. Зволь, С. М. Москаленко // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 4. - С. 20-26. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

З плином пандемії COVID-19 зростає число пацієнтів, які протягом багатьох тижнів та навіть місяців від початку захворювання страждають від симптомів, зниження працездатності та погіршення якості життя. Мета даного огляду літератури - пошук та вивчення наявних літературних даних щодо особливостей легеневих уражень при COVID-19, а також морфологічних та патофізіологічних передумов тривалих дихальних розладів у пацієнтів, що перенесли цю недугу. Найбільш частими скаргами пацієнтів після гострого COVID-19 є слабкість, задишка, кашель та дискомфорт у грудній клітці. При цьому спостерігаються рестриктивні порушення функції зовнішнього дихання, зниження дифузійної здатності легень та стійкі зміни при комп'ютерній томографії частіше у вигляді фіброзу, рідше у вигляді бульозно-емфізематозних змін, бронхоектазів та плеврального випоту. Основними патофізіологічними механізмами гострого ураження легень при COVID-19 є пряма вірусна токсичність, порушення в роботі імунної системи, гіперзапальна відповідь, ендотеліопатія, розлади мікроциркуляції, підвищене згортання крові з тромбозом дрібних та великих судин, що призводить до пневмонії або гострого респіраторного дистрес-синдрому.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського