РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коржик В. М. 
Зварювання алюмінієвих сплавів серії 7ххх (Al - Zn - Mg - Cu) ненаскрізними швами випромінюванням волоконного лазера / В. М. Коржик, В. Ю. Хаскін, А. А. Гринюк, С. І. Пелешенко, Yao Yuhui, С. Г. Григоренко, В. О. Щерецький, О. С. Кушнарьова // Автомат. зварювання. - 2022. - № 4. - С. 19-25. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто особливості лазерного зварювання з неповним (ненаскрізним) проплавленням високоміцних алюмінієвих сплавів серії 7ххх. Установлено, що у разі з'єднання листів товщиною 1,5 мм зварюванням випромінюванням волоконного лазера на глибину 0,5 - 0,7 мм виникає ризик утворення пор, зокрема, в кореневій зоні, стрічкових виділень оксидної плівки в нижній частині шва, а також гарячих тріщин. Усунення останніх є можливим за рахунок зменшення погонної енергії зварювання нижче 25 - 30 Дж/мм. Метал швів характеризується рівновісною дрібнодисперсною структурою з розміром зерен 10 - 15 мкм для сплаву 7005 і 15 - 25 мкм для сплаву 7075. В зоні сплавлення зерна мають подовжену форму з коефіцієнтом 2,5 - 3,0 для сплаву 7005 і 2 - 5 для сплаву 7075. У ЗТВ довжина зерен зменшується, коефіцієнт форми стає 3 - 5 і 3,0 - 3,5 для сплавів 7005 і 7075, відповідно. При виконанні лазерного зварювання із малими (~ 5 Дж/мм) значеннями погонної енергії мікротвердість швів і ЗТВ є досить рівномірною та близькою до мікротвердості основного металу. Для сплаву 7075 в районі зони сплавлення спостерігалося зменшення мікротвердості до 20 %, що обумовлено утворенням зерен подовженої форми з коефіцієнтом 2 - 5. Усунення встановлених недоліків може бути досягнуто за рахунок зменшення пульсацій парогазового каналу із одночасним підвищенням стабільності його існування та введення катодного руйнування оксидної плівки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.78,331

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського