РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Perevozova I. 
Financial and economic support of the functioning of enterprises of the material sphere of production: a practical dimension = Фінансово-економічне забезпечення функціонування підприємств матеріальної сфери виробництва: практичний вимір / I. Perevozova, L. Mykhailyshyn, O. Morozova, Ye. Gordeyeva, R. Liubar, O. Shapoval // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 2. - С. 71-77. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

На ринку функціонують підприємства різних видів економічної діяльності, які доцільно класифікувати як підприємства матеріальної та нематеріальної сфери виробництва. До першої групи належать підприємства галузі промисловості, сільського господарства, лісоводства та рибництва та будівництва. Другу групу формують підприємства, які займаються торгівлею та надають різноманітні послуги суб'єктам ринку. В цілому, на ринку на початку 2021 р. функціонувало 128,9 тис. підприємств. За питомої ваги 35,5 % від загальної сукупності підприємств ними вироблено продукції на суму 3,9 трлн грн, що становить майже третину на ринку. Фінансове забезпечення підприємства матеріальної сфери розглянуто через призму планування потреб виробництва у фінансових ресурсах, що спрямовуються на його ресурсне забезпечення. Якщо власних фінансових ресурсів підприємству не вистачає, воно змушене шукати зовнішні джерела покриття витрат. Істотну роль відіграє дисбаланс зростання доходів і витрат, який становив -6,4 %, зростання дебіторської заборгованості (у підприємствах промисловості та будівництва). Зменшення власних наявних коштів підприємств на зазначену величину спричинено постійним підвищенням тарифів на енергоресурси, зниженням купівельної спроможності населення, посиленням податкового тиску та іншими чинниками. Забезпечення нестачі у фінансових ресурсах менеджмент підприємств здійснює за рахунок залучення банківських кредитів і позик (довго- та короткострокових), емісії акцій та облігацій. Так, довгострокові зобов'язання та забезпечення зросли (+23,2 %), особливо за рахунок збільшення обсягів випуску облігацій (у 4,8 разу). У той же час обсяги коштів, залучених від розміщення акцій, суттєво скоротилися на тлі невизначеності та нестабільності роботи біржового ринку майже в 6 разів. Навіть за умов економічної нестабільності 2020 р. підприємства здійснювали капітальні інвестиції в матеріальні та нематеріальні активи, хоча й у значно меншому обсязі, ніж у 2016 р. (майже на чверть). Фінансові результати функціонування підприємств є найнижчими за 2016 - 2020 рр., особливо в промисловості та будівництві, де спостерігається зростання збитковості господарювання на 43,1 %. Ситуація, що склалася, потребує детального поглибленого вивчення та формування відповідних рекомендацій для підприємств залежно від виду економічної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського