РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пірич А. В. 
Вихідний матеріал пшениці м'якої озимої в селекції на морозостійкість у Правобережному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / А. В. Пірич; Національна академія аграрних наук України, Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла. - с. Центральне, 2019. - 24 c. - укp.

Наведено результати з комплексного дослідження і подальшого розвитку теоретичних та практичних положень, які визначають формування морозостійкості пшениці м’якої озимої. Виокремлено за оцінкою морозостійкості рослин цінні сорти, у яких відсоток живих рослин, після проморожування, відмічено на рівні еталону Миронівська 808 або ж перевищує його за роками досліджень. Сорти Господиня миронівська, Трудівниця миронівська, МІП Валенсія, МІП Княжна та Легенда Миронівська можна віднести до високоморозостійких. Встановлено за результатами досліджень з визначення тривалості періоду яровизації, що переважна більшість сортів пшениці озимої миронівської селекції потребують у середньому 40 діб яровизації. Більш тривалий термін яровизації необхідний для сортів Подолянка, МІП Вишиванка, МІП Княжна та Трудівниця миронівська. Короткотривалої яровизаційної потреби (ЗО діб) потребують новостворені сорти Балада миронівська та Миронівська слава, за чутливістю до фотоперіоду більшість сортів миронівської селекції можна віднести до середньочутливих (Подолянка, МІП Княжна, Естафета миронівська, Грація миронівська, МІП Ассоль, Балада миронівська, Трудівниця миронівська та МІП Валенсія). Сорт МІП Дніпрянка виділився як слабкочутливий, а Миронівська слава - сильночутливий. Представлено результати гібридологічного аналізу та інших досліджень. Зазначено, що аналіз основних економічних показників свідчить про конкурентоспроможність сорту Естафета миронівська. Виробничі витрати на 1 га продукції становили 20,5 тис. грн, а чистий прибуток з розрахунку на 1 т насіння - 5,9 тис. грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського