РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820671<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мініцький А. В. 
3D-друк гратчастих структур на основі заліза, отриманих методом селективного лазерного плавлення / А. В. Мініцький, О. В. Степанов, С. В. Радчук, Є. Г. Биба, П. І. Лобода // Порошкова металургія. - 2022. - № 3/4. - С. 70-80. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено механічні властивості гратчастих структур з об'ємом пор 78 - 79 % із залізного порошку, створених селективним лазерним плавленням. Враховуючи, що механічні властивості гратчастих структур можна спрогнозувати залежно від топології елементарної комірки та її розмірів, необхідно встановити вплив просторового орієнтування елементарних комірок на механізм деформації зразків. Було розглянуто три типи гратчастих структур з різним просторовим орієнтуванням елементарних комірок у вигляді простого куба в об'ємі пористого матеріалу, причому твірні граток та елементарних комірок мали однаковий розмір. Проаналізовано реакцію гратчастої структури на різні види навантаження. Результати вимірювань модуля пружності за чотириточкового згину показали, що пористі 3D-гратки з різними комірками мають модуль пружності одного порядку - від 17,2 до 23,9 ГПа. Дослідження 3D-гратчастих структур на стиснення показало, що гратки, які розташовані під кутом 45 град до осі z, деформуються за схожими схемами і мають практично однакові значення границі плинності (14,0 - 15,4 МПа). Найбільші значення границі плинності (<$E40,5~symbol С~3,3> МПа) мають гратки, елементарні комірки яких розташовані паралельно до осей x, y, z, що пов'язано із пошаровим характером деформації комірок. Найбільші значення ударної в'язкості (22,1 - 23,2 Дж/см<^>2), як і границі плинності заи стиснення й модуля пружності, спостерігаються так само у цих граток. Аналіз структури зламів зразків після випробувань на ударну в'язкість показав, що залізні гратчасті структури всіх трьох типів мають ямковий мікрорельєф, характерний для в'язкого руйнування. Одержмані результати показали перспективність застосування адитивних технологій для створення порошкових матеріалів на основі заліза за методом селективного лазерного плавлення, що забезпечує формування гратчастої структури з високою відтворюваністю механічних характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського