РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820652<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchenko A. A. 
Investigation of the electrolysis process of obtaining hydrogen and oxygen with serial and parallel connection of electrons = Дослідження електролізного процесу отримання водню і кисню прн послідовному і паралельному підключенні електродів / A. A. Shevchenko, M. M. Zipunnikov, A. L. Kotenko, N. A. Chorna // J. of Mech. Eng. - 2020. - 23, № 4. - С. 63-71. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Наведено теоретичні та експериментальні дослідження процесу електрохімічного утворення водню і кисню при паралельному та послідовному підключенні електродів в одному електролітному об'ємі. Дане дослідження грунтується на законах збереження маси, термодинаміки, електротехніки, електрохімії з використанням даних, одержаних на основі методів математичного та фізичного моделювання. Наведено дані з розробки та дослідження двох конструкцій електродних пакетів, а саме, з парапельним і послідовним з'єднанням електродів, з подальшім розміщенням кожного пакету в одному електролітному об'ємі. Експериментальні та розрахункові дані надали змогу виявити закономірності перебігу електрохімічної реакції розкладання рідкого електроліту на водень і кисень, розподілу напруги при паралельному та послідовному підключенні електродів в одному електролітному об'ємі. Також було встановлено зміну електричного потенціалу між внутрішніми електродами. Замір напруги проводився від електроду 1 до електроду 4. Результати експериментальних досліджень було відображено графічно. З наведених графіків видно, що напруга на клемах внутрішніх електродів нижче, ніж необхідно для перебігу електрохімічної реакції розкладання рідкого електроліту з генеруванням газоподібного водню і кисню. Для реалізації концепції розміщення послідовного (біполярного) з'єднання електродів в одному електролітному об'ємі необхідно акцентувати увагу на розробці конструкції електролізера, який надасть змогу: роз'єднати електроди електрично і забезпечити гальванічну ізоляцію їх між собою (окремо ізольовані електролітні об'єми для кожної електродної пари). Це надасть змогу підвищити робочий тиск згенерованих водню і кисню до 20,0 МПа та знизити струмове навантаження електролізного процесу під час використання альтернативних джерел енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л262 + Л264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського