РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820647<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chernousenko O. Yu. 
Assessment of residual service life of cast bodies of control valves of 220 MW power units = Оцінка залишкового ресурсу литих корпусів регулюючих клапанів енергоблоків потужністю 200 МВт / O. Yu. Chernousenko, D. V. Ryndiuk, V. A. Peshko // J. of Mech. Eng. - 2020. - 23, № 4. - С. 22-28. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

В нормативних документах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України парковий ресурс високотемпературного енергетичного обладнання енергоблоків 200 МВт обмежений напрацюванням 220 тис. год. та числом пусків 800. На сьогодні високотемпературні литі корпуси регулюючих клапанів циліндрів високого та середнього тиску парових турбін потужністю 200 МВт енергоблоків ДТЕК Луганська ТЕС відпрацювали близько 305 - 330 тис. год. за загальної кількості пусків від 1438 до 1704, що перевищує паркові значення. Тому необхідно провести оцінку залишкового ресурсу корпусів регулюючих клапанів циліндрів високого і середнього тиску парової турбіни К-200-130, щоб визначати можливість її подальшої експлуатації. Дані розрахунки виконано на базі дослідження теплового і напружено-деформованого станів литого устаткування турбіни, що виконано авторами раніше. В роботі встановлено значення приведених до симетричного циклу навантаження амплітуд інтенсивності деформацій для найбільш типових змінних режимів роботи. Використовуючи експериментальні криві малоциклової втоми сталі 15X1М1ФЛ, було встановлено значення допустимого числа пусків і накопичено в основному металі циклічну пошкоджуваність. Значення накопиченої в ході стаціонарних режимів роботи статичної пошкоджуваності визначалась згідно з одержаними авторами раніше експериментальними даними щодо довготривалої міцності сталі 15Х1М1ФЛ. Проведені розрахунки показали, що сумарна пошкоджуваність корпусів регулюючих клапанів парової турбіни К-200-130 блока N 15 ДТЕК Луганська ТЕС складає 97 і 98 %. Залишковий ресурс металу регулюючих клапанів циліндрів високого тиску практично вичерпано і становить 10 тис. год. Залишкове напрацювання регулюючих клапанів циліндрів середнього тиску складає 7 тис. год., тобто також майже вичерпано, за коефіцієнтів запасу міцності за числом циклів і за деформаціями на рівні 5 і 1,5, відповідно, а також допустимого часу роботи металу 370 тис. год. За збільшення допустимого часу роботи металу до 470 тис. год. відповідно до експериментальних досліджень КПІ ім. Ігоря Сікорського сумарна пошкоджуваність металу корпусів клапанів зменшується до 80 %, а залишковий ресурс збільшується до 79 і 75 тис. год. для клапанів циліндрів високого і середнього тиску відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського