РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820645<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rusanov A. V. 
The gas-dynamic efficiency increase of the K-300 series steam turbine control compartment = Підвищення газодинамічної ефективності регулюючого відсіку парових турбін серії К-300 / A. V. Rusanov, V. L. Shvetsov, A. I. Kosianova, Yu. A. Bykov, N. V. Pashchenko, M. O. Chuhai, R. A. Rusanov // J. of Mech. Eng. - 2020. - 23, № 4. - С. 6-13. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Запропоновано напрями підвищення ефективності соплового регулювання для парових енергетичних турбін серії К-300, які разом з турбінами серії К-200 складають основу теплової енергетики України. Як об'єкт дослідження розглянуто регулюючий відсік циліндра високого тиску парової турбіни К-325-23,5. Числові розрахунки та проектування регулюючого відсіку парової турбіни виконувалися за допомогою розробленої в ІП-Маш НАН України комплексної методології, яка включає методи різних рівнів складності від одновимірних до моделей розрахунку просторових в'язких течій, а також аналітичних методів опису просторових геометрій проточних частин на основі обмеженої кількості параметризованих величин. Комплексну методологію проектування реалізовано в програмному комплексі IPMFlow, який є розвитком програмних комплексів FlowER і FlowER-U. Модель в'язкої турбулентної течії грунтується на числовому інтегруванні осередненої системи рівнянь Нав'є - Стокса, для замикання яких використовується двочленне рівняння стану Таммана. Врахування турбулентних явищ здійснювалося за допомогою двопараметричної диференціальної моделі турбулентності SST Ментера. Дослідження проводилися для шести режимів роботи в розрахунковій області, що складалася з понад 3 млн. комірок (елементарних об'ємів) з урахуванням міждискових і діафрагмових перетікань. За результатами числових досліджень вихідного регулюючого відсіку парової турбіни К-325-23,5 показано, що у проточній частині через великі втрати кінетичної енергії у камері вирівнювання, а також завищене навантаження на перший ступінь, ккд є достатньо низьким на всіх режимах експлуатації, у тому числі на номінальному (режим 100 % потужності). На основі проведеного аналізу газодинамічних процесів сформовано напрями й виконано модернізацію проточної частини регулюючого відсіку. В новій проточній частині, на відміну від вихідної, спостерігається сприятлива картина течії на всіх режимах роботи, що забезпечує її високу газодинамічну ефективність. Залежно від режиму, коловий ккд регулюючого відсіку збільшився на 4,9 - 7,3 %, а потужність - на 1 - 2 МВт. На номінальному режимі (режим 100 %) коловий ккд нового регулюючого відсіку з урахуванням міждискових і надбандажних перетікань становить 91 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського