РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820542<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільченко Г. 
Правові аспекти використання NFT-токенів / Г. Ільченко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2023. - № 2. - С. 88-97. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Процеси диджиталізації, що охопили всі галузі економіки та державного управління, сприяли появі нових цифрових інструментів, які можуть бути використані як фізичними особами, так і підприємцями. Одним з таких прикладів є невзаємозамінні токени або NFT. Використання віртуальних активів є поширеною практикою як у світовому масштабі, так і в межах України. Проте відсутність державного регулювання в цій площині не дає розвиватися ринку віртуальних активів в Україні саме у правовому полі, що є наслідком недоотримання суттєвих податкових надходжень. Мета статті - встановлення особливостей NFT-токенів як окремого виду віртуальних активів і визначення прогалин у законодавстві України щодо правового регулювання їх створення та використання. Методологічною основою проведеного дослідження стали загальнонаукові та спеціально-юридичні методи пізнання. Розглянуто різні підходи до розуміння та формулювання поняття "NFT-токен" з погляду представників державних регуляторів й юристів-практиків. Описано процес створення та розміщення NFT на платформі OpenSea. Проаналізовано проблеми, що потребують вирішення для запровадження в дію Закону України "Про віртуальні активи", серед яких: режим оподаткування операцій з віртуальними активами та самих віртуальних активів, а також особливості фінансового моніторингу операцій з віртуальними активами. Отримання Україною у 2022 р. статусу кандидата на вступ до ЄС накладає додаткові зобов'язання щодо узгодження законодавства України з європейським. Висновки: прийняття Верховною Радою України 17 лютого 2022 р. Закону України "Про віртуальні активи" не вирішило проблеми легалізації діяльності з віртуальними активами, оскільки документ так і не набув чинності. З огляду на події, які сталися в Україні з 24 лютого 2022 р., наразі є потреба в розробці нового законопроєкту з урахуванням норм прийнятого Радою ЄС Регламенту MiCA.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського