РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820404<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Блінцов В. 
Навчально-науково-виробнича лабораторія робототехніки - концепція та завдання створення / В. Блінцов, А. Надточий, В. Надточій // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2022. - № 2. - С. 41-48. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Підготовка фахівців з робототехніки належить до ключових завдань вітчизняної вищої освіти. Така підготовка є початковим етапом впровадження роботизованих технологій виробництва і має на меті підготовку бакалаврів, магістрів і докторів філософії та для розробки й експлуатації нових засобів робототехніки. Тому створення навчально-науково-виробничих лабораторій робототехніки у технічних університетах є актуальною задачею вітчизняної вищої школи. Виконано огляд типових існуючих лабораторій робототехніки, які створені у зарубіжних та вітчизняних університетах. Встановлено, що вони мають відносно вузький профіль щодо області підготовки фахівців, оскільки підготовка ведеться за окремими напрямками, що обмежує обмін ідеями та напрацюваннями між різними типами робототехніки - промисловими, авіаційними, морськими тощо. Одночасно сучасні вимоги до конкурентоспроможних засобів робототехніки обумовлюють необхідність інтеграції загальнотеоретичних здобутків та прикладних технічних розробок, отриманих за різними напрямками робототехніки. Мета статті - обгрунтування доцільності та можливості створення навчально-науково-виробничої лабораторії робототехніки, яка б забезпечувала академічну складову процесу підготовки фахівців з робототехніки, наукову складову розвитку теоретичних основ робототехніки та виробничу складову створення і впровадження нових засобів робототехніки та роботизованих технологій на їх основі. Запропоновано концепцію діяльності технічного університету за навчально-науково-виробничим напрямком "Робототехніка", яка побудована на принципах проектного менеджменту та включає освітню, наукову та виробничу складові. Визначено основних стейкхолдерів та запропоновано основні організаційні форми співпраці університету з ними в освітньому, науковому та виробничому напрямках. Сформульовано основні організаційно-технічні завдання створення навчально-науково-виробничої лабораторії робототехніки у вигляді узагальненої структури технічного забезпечення лабораторії та, зокрема, робототехнічного забезпечення за напрямком "Морська робототехніка". Подальші дослідження планується проводити у напрямку обгрунтування переліку робіт щодо створення навчально-методичного та програмного забезпечення навчально-науково-виробничої лабораторії робототехніки технічного університету.



Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського