РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820186<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Верзілов О. П. 
Вплив режимів роботи електромагнітного перемішувача на структуру сортової заготовки в умовах сучасних мікрозаводів / О. П. Верзілов, О. М. Смірнов, А. Ю. Семенко // Метал та лиття України. - 2022. - 30, № 3. - С. 48-55. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Поліпшення якості заготовки може бути досягнуто застосуванням зовнішніх впливів на метал, що твердне, зокрема, при впливі біжучого магнітного поля на рідку фазу злитка. Електромагнітне перемішування може здійснюватися на різних ділянках заготовки під час її формування на машині безперервного лиття заготовок (МБЛЗ), тобто в кристалізаторі, в зоні вторинного охолодження і в нижній частині рідкої лунки. Електромагнітне перемішування в кристалізаторі МБЛЗ є одним з найбільш ефективних методів фізичного впливу на рідкий метал з метою формування якісної поверхні і внутрішньої структури безперервнолитого злитка. Це пов'язано з тим, що первинна коринка заготовки, що твердне, має незначну товщину, і її термічний опір теплопередачі до стінки кристалізатора мінімальний. При цьому створення примусового перемішування сприяє переміщенню більш гарячого металу до фронту тверднення, тобто інтенсифікуються тепло- і масообмінні процеси на даній ділянці. Експериментальні дослідження впливу режимів роботи електромагнітного перемішувача (ЕМП) на дендритну структуру квадратної заготовки 180 мм було проведено на шестиструмковій радіальній МБЛЗ. Дослідження макроструктури проводили на металі заготовок, відлитих на першому і шостому струмку МБЛЗ за величин струмів в обмотках ЕМП 217 А і 500 А, відповідно. Для аналізу відібрано поперечні темплети (шайби), з яких вирізали поперечну смужку шириною 25 мм. Після шліфування, полірування і огляду поверхні темплетів проводилося їх травлення на дендритну структуру реактивом Стєда з метою вивчення впливу інтенсивності електромагнітного перемішування на структуру, швидкість кристалізації і розподіл неметалевих включень. Експериментальні дослідження показали, що електромагнітне перемішування металу в кристалізаторі МБЛЗ суттєво підсилює тепло- і масообмінні процеси і значно впливає на формування структури заготовки. Зі збільшенням інтенсивності електромагнітного перемішування протяжність зони стовпчастих дендритів з боку малого радіуса зменшується на 20 мм, відповідно розширюється зона рівноосних кристалів. Було встановлено, що найбільш характерними неметалевими включеннями в досліджуваних заготовках є оксиди і сульфіди. Зазначено, що збільшення величини струму в обмотці ЕМП призводить до усунення осьової рихлості і зменшення на 7 - 8 % повного часу твердіння заготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського