РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820022<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Благун І. С. 
Оцінка ефективності використання лізингу як засобу оновлення основних фондів підприємства / І. С. Благун, С. Є. Настьошин // Бізнес Інформ. - 2022. - № 9. - С. 108-113. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні методи оцінки ефективності використання лізингу як засобу оновлення основних фондів підприємства. Відзначено, що загалом використання кредиту є доцільнішим, якщо застава, якою позичальник хоче володіти наприкінці терміну, зберігає свою цінність після закінчення терміну дії угоди. Лізинг варто застосовувати для майна, яке швидко знецінюється (наприклад, для високотехнологічних продуктів) і не зберігає свою вартість після закінчення терміну. Показано, що для прийняття економічно обгрунтованих рішень лізингову угоду доцільно аналізувати як інвестиційний проєкт. Аргументовано, що найбільш дієвим методом оцінки ефективності лізингової угоди є підхід, який грунтується на оцінці ефективності лізингу порівняно із альтернативним інструментом залучення коштів для придбання майна, наприклад із кредитом. Показано, що ефективність лізингової угоди можна визначити через порівняння загальної суми, яка буде виплачена лізингодавцю, із ціною самого предмета лізингу, який можна було б купити за готівку або в кредит. Відзначається необхідність урахування податкових та інших пільг, які передбачено для лізингових операцій. Аргументовано, що аналіз ефективності лізингових операцій слід проводити із урахуванням як NPV, так і IRR шляхом використання інтегрального показника ефективності інвестування коштів у придбання основних засобів. Проаналізовано ключові відмінності лізингу від кредиту. Показано, що до основних методів оцінки ефективності лізингової операції, яка порівнюється з придбанням майна через банківський кредит, належать: порівняння внутрішньої норми прибутковості лізингової та кредитної операції; порівняння дисконтованих грошових потоків при лізингу та кредитуванні; порівняння орендної ставки з банківськими відсотками; порівняння термінів окупності обох інвестицій; порівняння прибутковості лізингових і кредитних договорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21 + У9(4УКР)290-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського