РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорна А. В. 
До питання про класифікацію індикаторів фондового ринку / А. В. Чорна, О. А. Шуба // Бізнес Інформ. - 2022. - № 9. - С. 88-95. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - створення нового підходу до класифікації показників діяльності фондового ринку в економічній теорії. Запропоновано три групи показників, серед яких показники попиту та пропозиції, розвиненості фондового ринку та локалізації. Група показників попиту та пропозиції створена на базі стандарту аналізу ринку в маркетингових дослідженнях і включає: ємність, капіталізацію, оборот фондового ринку, фондові індекси, P/E індекс. У рамках даної групи також пропонується до застосування показник частки IPO в капіталізації фондового ринку, який демонструє ступінь відкритості ринку й інвесторів до нових компаній і протиставляється характеристиці консерватизму фондового ринку. Окремо розглянуто фондові індекси та схематично створено їх класифікацію за методом розрахунку, у рамках якої наведено фондові індекси, розраховані за методом середньої арифметичної простої, середнього геометричного та середнього арифметичного зваженого. Продемонстровано належність найбільших існуючих фондових індексів до певного виду за розрахунком. Наведено практичне пояснення різних підходів до методології визначення фондових індексів. У другій групі показників розвиненості виділено: ліквідність, прибутковість, волатильність і концентрацію фондового ринку, за якими можна оцінювати не тільки якісні характеристики, а й рівень розвитку фондового ринку. Третя група створена за ознакою локалізації, яка транслює характеристики фондового ринку залежно від його географічної приналежності. До даної групи віднесено: ступінь розвиненості акціонерного капіталу, відкритість, транспарентність фондового ринку, рівень ризику країни, індекс інвестиційної привабливості, індекс привабливості венчурних і прямих інвестицій. Виявлено, що певні індикатори визначають рівень інших показників у рамках даної групи. Для кожної з трьох груп показників досліджено сутність індикатора, методологію розрахунку, застосування. Також наведено пояснення ознаки, за якими індикатори були віднесені до певної групи показників у запропонованому підході до їх класифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського