РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819980<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tkachenko T. V. 
Structural and morphological features of microcrystalline сellulose from soybean straw by organosolvent treatment = Структурні та морфологічні особливості мікрокристалічної целюлози із соєвої соломи / T. V. Tkachenko, D. S. Kamenskyh, Y. V. Sheludko, V. O. Yevdokymenko // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 4. - С. 455-466. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження можливості одержання мікрокристалічної целюлози з багатотонажного та малоцінного сільськогосподарського відходу та вивчення його структурних властивостей. Для дослідження використано повітряно-суху соєву солому - відходи сільського господарства. З неї методом органо-сольвентної варки отримували мікрокристалічну целюлозу (МКЦ). За допомогою методів XRD, XRF, FTIR-ATR, AFM, TGA і DSC досліджено структуру та морфологію МКЦ. Встановлено, що збільшення гідромодуля знижує вміст лігніну та неорганічних компонентів. При цьому знижується як вихід МКЦ, так і її якісні характеристики. Перш за все, показник кристалічності МКЦ зменшується зі збільшенням кількості варильного розчину. У той же час смуга, що відповідала симетричним коливанням -CH2 за 1435 - 1429 см<^>-1, яка відома як смуга кристалічності, зменшувалася зі збільшенням гідромодуля. Метод АСМ показує, що при формуванні поверхонь частинок МКЦ 10 утворюються не тільки групи частинок, висота елементів яких коливається від 23,8 - 28,1 до 16,9 - 26,8 нм, а й витягнені одиниці, на поверхні яких є окремі частинки. Шорсткість поверхні 1,6 нм. У той же час поверхня МКЦ 15 має шорсткість Ra = 3,1 нм. Частинки розподілені по всій області сканування, без їхніх скупчень та агломератів, їхня висота 14,4, 18,7, 20,6, 17,4 і 23,9, 18,1, 24,7 нм. 3D-зображення частинок показало, що вони є пірамідами різної конфігурації, подібними до частинок у МКЦ 10. Діапазон западин і висот, характерних для МКЦ 15, є значно меншим (від -13 до +20,7 нм), ніж у МКЦ 10 (від -17,5 до 45,5 нм).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л774-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського