РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819824<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Доля поляків і доля вітчизни: погляд крізь століття - II : зб. наук. праць Міжнар. міждисциплінар. наук.-практ. конф., 26 листопада 2020 р. / ред.: А. Загнітко, Г. Ситар, Ж. Краснобаєва-Чорна, О. Гаврилюк, А. Глушковецький, А. Філінюк, О. Комарніцький, А. Майкєвіч, С. Дорота; Національна академія наук України, Донецький національний університет імені Василя Стуса, Гуманістично-природничий університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, Громадська організація "Конфедерація поляків Поділля - XXI століття", Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені К. А.Тімірязєва. - Вінниця : Твори, 2020. - 261 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол.

Висвітлено історію створення та формування родових книгозбірень польських аристократів Грохольських, які мешкали в ХІХ - ХХ ст. в подільських маєтках на П'ятничанах і в Стрижавці. Досліджено склад і зміст бібліотек, подано короткі відомості про окремі видання, що є книжковими пам'ятками польської культури, та біографічні відомості про власників. Розглянуто мовні психотипи поляків у подільському мовносоціумному просторі, увагу приділено тенденціям еволюції. Проаналізовано дипломатичну діяльність української делегації на Паризькій мирній конференції 1919 - 1920 рр. На основі викладених фактів доведено думку про те, що за результатами тривалих переговорів молодій українській державі "не знайшлося місця» на новій політичній карті Європи і питання майбутнього Східної Галичини було вирішено на користь Польщі. Розглянуто причини, напрями та результати співпраці регіональної влади та місцевого самоврядування Вінницької області з польськими колегами протягом першого десятиріччя XXI ст. Висвітлено найвизначніші міжрегіональні угоди та успішні досягнення. Продемонстровано, яким чином була переформована співпраця регіонів після адміністративної реформи у Польщі та приєднання країни до Шенгенської зони. Визначено, що проведена на початку століття робота забезпечила сучасний рівень економічного, культурного обміну, в тому числі можливості представників Польщі впливати на відродження пам'яті про історію польської спільноти на Поділлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041.53 я431(0)3 + Т3(4УКР9=ПОЛ) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863655 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського