РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільчишин М. П. 
Оптимізація комплексного лікування захворювань тканин пародонту у курців : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. П. Ільчишин; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Увагу присвячена підвищенню ефективності лікування захворювань тканин пародонту у курців на основі клінічно-лабораторних і експериментальних досліджень. Зауважено, що аналіз діагностичної структури захворювань пародонту у віковому аспекті показав, що частота поширеності катарального гінгівіту у осіб основної групи з віком зменшувалася та була нижчою, ніж у досліджуваних у групі порівняння, р < 0,05. При цьому, у хворих курців частота початкових і розвинутих ступенів ГП (генералізований пародонтит) збільшувалась з віком, а їх поширеність переважала над відповідними значеннями у групі порівняння, р < 0,05. Встановлено, що у курців частота запальних захворювань тканин пародонту була у 2,2 рази нижче, а поширеність дистрофічно-запальних уражень тканин пародонту - у 1,3 рази вище, р < 0,05, ніж у некурців. Зазначено, що ця тенденція підтверджувалась високими значеннями пародонтальних, р < 0,05 та гігієнічного індексу, р < 0,01. У експериментальному дослідженні доведено, що при застосуванні озонованої обліпихової олії для лікування тютюнозалежного пародонтиту у сироватці крові щурів вдалось досягнути зменшення вмісту малонового диальдегіду, р < 0,01, відсотка гематокриту, р > 0,05, метгемоглобіну, р < 0,05 при збільшенні активності каталази, р < 0,01 та кальцію у сироватці крові, р < 0,05, та активності лужної та кислої фосфатази у гомогенатах ясен, р < 0,01, відповідно до значень у піддослідних тварин без лікувальної корекції. З'ясовано, що збільшення тривалості тютюнопаління у осіб з захворюваннями тканин пародонту сприяє зниженню швидкості секреції ротової рідини, р<0,01, збільшенню її в'язкості та pH, р < 0,05, у порівнянні з даними у осіб з терміном тютюнопаління до 1 року з захворюваннями тканин пародонту. У курців з захворюваннями тканин пародонту виявлено зниження парціального напруження кисню та насичення гемоглобіну киснем крові, р < 0,05, відносно відповідних даних у некурців. Зі збільшенням ступеня важкості ГП значення проаналізованих параметрів зменшувались. Наголошено, що морфологічні зміни тканин пародонту у курців візуалізували виразну пошкоджуючу дію тютюнопаління на усі структурні елементи слизової оболонки ясен. Ефективність розпрацьованої лікувальної схеми при захворюваннях тканин пародонту у курців підтверджено високими клінічними результатами (відсутність захворювання у 90,9 % хворих на ХКГ (хронічний катаральний гінгівіт) та 80,0 % пролікованих з ГП) та скороченням термінів відвідування, у середньому, на 2,95 ± 0,32 у основній групі проти 4,6 ± 0,31 - у контрольній групі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-1 + Р645.021.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442589 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського