РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818774<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Varava I. P. 
Legal awareness as a key of forming a law culture = Правосвідомість як ключовий фактор розвитку правової культури / I. P. Varava // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 2. - С. 30-34. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Мета статті - здійснення теоретичного аналізу феноменів "правосвідомість" та "правова культура", визначенні основних ознак, структури правосвідомості та приведення її класифікації. Аналіз основних чинників та особливостей формування правосвідомості як фактору розвитку правової культури в Україні; визначення педагогічних проблем і практичних питань, пов'язаних із формуванням правової культури молоді та в майбутніх юристів зокрема. Методи дослідження: основою є діалектичний метод, метод аналізу, порівняння та синтезу, а також метод історизму, які уможливлюють виявлення внутрішньої сутності явищ через характеристику динаміки їх розвитку та зовнішніх проявів; важливим є комплексний підхід до створення теоретичної картини об'єкта. Уточнено сутність дефініцій "правова культура" та "правосвідомість", виокремлено основні ознаки правосвідомості, визначено її структуру та приведено класифікацію. Проведено теоретичний аналіз феноменів "правосвідомість" та "правова культура". Визначені проблеми формування правової культури молоді та запропоновано теоретичний підхід для їх розв'язання шляхом впливу на правосвідомість громадян. Встановлено, що одним із найголовніших етапів формування правосвідомості у суспільстві є правове виховання, що здебільшого реалізується через виховну діяльність закладів освіти та правоохоронних органів, які покликані формувати правосвідомість та правомірну поведінку. Проаналізовано сучасний стан українського суспільства та досліджено шляхи формування правосвідомості громадян. Доведено основну думку про те, що побудувати демократичну державу, де панує закон, неможливо без достатнього рівня правосвідомості населення. Аргументовано тезу, що правова свідомість має багатокомпонентний характер через те, що в ній відображається сукупність якостей, що притаманні процесам і явищам правової галузі суспільства. Подальшого розвитку набув зміст формування правової культури та правосвідомості. Аргументовано положення, що правосвідомість громадськості є соціальним забезпеченням правової держави, єдиним фактором, який може формувати та забезпечувати державно-правовий порядок. Тому правосвідомість потребує постійного раціонального удосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського