РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лавриненко О. Ю. 
Метод рекурсивної низькочастотної інтеграції текстової інформації в стеганографічний аудіоконтейнер на основі вейвлет-фільтрів Добеші / О. Ю. Лавриненко, Д. І. Бахтіяров, О. Г. Голубничий, О. В. Жарова // Наукоєм. технології. - 2023. - № 1. - С. 37-46. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розроблений метод рекурсивної низькочастотної інтеграції текстової інформації в стеганографічний аудіоконтейнер на основі вейвлет-фільтрів Добеші набуває глибокого сенсу в умовах застосування зловмисником навмисних несанкціонованих маніпуляцій зі стеганокодованим аудіосигналом з метою спотворити вбудовану в нього текстову інформацію, тобто зробити її семантичні конструкції нерозбірливими. Головною з таких маніпуляцій є застосування різних алгоритмів стиснення аудіосигналу, але не з метою прибрати його малоінформативні складові, які відповідно до людської психофізіологічної моделі сприйняття звуку знаходяться за порогом чутності, а з метою видалити приховану в аудіосигналі текстову інформацію шляхом навмисного введення спотворень. Відмінність розробленого методу від існуючих полягає в тому, що в існуючих методах стеганографічного приховування інформації на основі вейвлет-перетворення, текстова інформація зазвичай інтегрується у високочастотні вейвлет-коефіцієнти без скалярного добутку з вейвлет-фільтрами, а в розробленому методі пропонується використовувати рекурсивне вбудовування в низькочастотні вейвлет-коефіцієнти з подальшим скалярним добутком з ортогональними вейвлет-фільтрами Добеші низьких і високих частот, що дозволяє підвищити абсолютну спектральну потужність прихованої текстової інформації. Подальші дослідження показали, що розроблений метод суттєво підвищує стійкість стеганосистеми до навмисних або пасивних втручань з метою перекодування з меншою швидкістю передачі інформації, але при цьому забезпечується стовідсоткова цілісність текстової інформації на етапі її вилучення з аудіосигналу, при достатньо високих показниках якості його звучання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського