РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818558<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Витоки і традиції мистецтва лікування в пазлах всесвітньої історії: від давнини до середньовіччя / Г. В. Дзяк, Т. О. Перцева, Т. Л. Васильєва, Т. А. Хомазюк. - Дніпро : Герда, 2022. - 190 c. - Бібліогр.: с. 187 - укp.

Розглянуто витоки (основні історичні віхи), становлення і розвиток медико-гігієнічних знань у ранні періоди всесвітньої історії (від давнини до середньовіччя) з акцентом на історії та традиціях лікування в Україні. Зазначено, що пізнання витоків мистецтва лікування - своєрідна школа професійної мудрості, професійного і духовного самовдосконалення. Охарактеризовано східні суспільства як традиційні, засновані на тривалому збереженні ключових елементів життя та визнано, що періодизація їхньої історії має свою специфіку і не синхронна з європейською. Означено, що історія лікування в Україні розглядається до середини XVI ст., до 1569 p., утворення Речі Посполитої. У складі цієї польсько-литовської держави перебувала значна частина українських земель і населення. Географічні рамки історії лікування охоплюють передусім європейську і східну традиції, з якими пов'язаний розвиток медичних знань на наших землях. Описано віддалені американські континенти, досвід лікування в Центральній Африці чи Австралії наведено як приклад або для порівняння. Представлено сучасний погляд на періодизацію історії регіонів і держав, історичну канву подій, які дають змогу оцінити та осмислити значення медицини і лікування, видатних постатей, їхні унікальні досягнення у пазлах всесвітньої історії. Історія лікування в Україні тісно пов'язана з медичним досвідом багатьох народів і держав, постійно взаємодіючи з ними. Українські традиції лікування важливо розуміти в загальному контексті у зв'язку з найбільш значущими подіями всесвітньої історії, що дасть можливість побачити їхні особливості та спільні ознаки. Тому український "пазл" вписаний у загальну картину історії лікування як її невід'ємна, але самобутня частина. Розкрито загальні особливості медичного досвіду козацтва - яскравого, унікального явища української історії, стану, який народжується наприкінці ХV-ХVІ ст., увібравши досвід свого народу, його столітніх культурних традицій. Висвітлено історію та традиції мистецтва лікування на українських землях, розвиток практики лікування, клінічного мислення і медичної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.г(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862627 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського