РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818016<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соколовский О. А. 
Коррекция нестабильности тазобедренного сустава у детей с ДЦП - современное состояние проблемы и перспективы ее решения (обзор литературы) / О. А. Соколовский, М. А. Герасименко, Р. В. Климов, Л. С. Глазкин // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2021. - № 2. - С. 73-82. - Библиогр.: 68 назв. - рус.

Нестабільність кульшового суглоба (КС) в дітей, хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП), - серйозна невирішена проблема сучасної ортопедії. Мета роботи - проаналізувати стан проблеми нестабільності КС у дітей із ДЦП і визначити перспективи її вирішення. Проведено огляд 68 сучасних досліджень. Основою профілактики нестабільності КС має стати система рентгенологічного скринінгу не рідше одного разу на рік. В основі нестабільності КС лежать неврологічні порушення, тому за індексу міграції головки стегнової кістки (MP) менше 30 % використання селективної дорсальної різотомії або баклофенової помпи перспективно та цілком виправдано. Якщо MP >> 30 - 100 %, дорсальна різотомія може бути застосована після хірургічної корекції відхилень у КС для зниження частоти рецидивів. Наявний арсенал втручань на кістках таза та стегні є достатнім для відновлення стабільності зазначеного суглоба навіть у найважчих випадках, проте отриманий результат не завжди вдається зберегти через виникнення рецидиву деформації. Вимогою до втручання на КС у хворого на ДЦП є профілактична спрямованість, під якою ми розуміємо не лише досягнення стабільності суглоба, а й створення умов для її збереження. Тимчасове блокування медіальної частини зони росту головки стегнової кістки є малоінвазивним втручанням і може бути рекомендовано до застосування самостійно або як доповнення до релізу м'яких тканин КС, або до операцій на стегні та кістках. Проте й досі незрозуміло, в якому віці краще виконувати блокування зони росту головки стегнової кістки, чи треба і як часто слід міняти фіксатори тощо. Обов'язковою умовою лікування пацієнтів із розглянутою патологією є індивідуальний підхід з урахуванням ступеня зміщення головки стегнової кістки, наявності патології суміжних суглобів, віку дитини й тяжкості основного захворювання. Корекцію наявних відхилень слід виконувати одноетапно на багатьох рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285.1-5 + Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського