РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817729<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцев Ю. О. 
Стан родючості грунтів Чернівецької обл. / Ю. О. Зайцев, М. В. Гунчак, С. А. Романова // Агроекол. журн. - 2022. - № 4. - С. 66-75. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено основні показники родючості грунту за результатами проведення агрохімічного обстеження земель сільськогосподарського призначення Чернівецької обл. у ХI турі (2016 - 2020 рр.). Встановлено, що за кислотністю грунтового розчину в області переважають землі близькі до нейтральних (31,8 %) та нейтральні (36,5 %). Середньозважений показник рН сол. - 5,8, що відповідає близькій до нейтральної реакції грунтового розчину. За рівнем забезпечення гумусу переважають грунти з середнім його вмістом (66,7 %), а середньозважений уміст гумусу по області становить 2,7 %. За вмістом азоту, що легко гідролізується, найбільше земель мають дуже низький (48,3 %) та низький його вміст (48,7 %). Середньозважений показник умісту азоту, що легко гідролізується, за звітний період становить 106,4 мг/кг грунту, що відповідає низькій забезпеченості цим елементом. В області переважають землі з середнім вмістом рухомих сполук фосфору (31,5 %), а середньозважений показник умісту рухомих сполук фосфору становить 56 мг/кг, що відповідає середній забезпеченості. За вмістом рухомих сполук калію переважають землі з дуже високим його вмістом (51,5 %), хоча середньозважений показник умісту рухомих сполук калію становить 78 мг/кг, що відповідає середній забезпеченості макроелементом. Встановлено, що в Чернівецькій обл. Найбільшу площу займають грунти середньої якості (68,5 %), а середньозважена оцінка сільськогосподарських угідь Чернівецької обл. становить 51. Здійснено порівняння якісної оцінки грунтів Чернівецької обл. за Х (2011 - 2015 рр.) та ХI тури (2016 - 2020 рр.) агрохімічних обстежень. Результатами встановлено, що у Кельменецькому та Кіцманському р-нах якість грунтів майже не змінилась. На 3 - 6 балів покращилась якісна оцінка грунтів Новоселицького, Герцаївського, Вижницького та Глибоцького р-нів. істотно покращилася якісна оцінка стану земель Хотинського (+8 балів), Сторожинецького (+13 балів) та Сокирянського (+19 балів) р-нів. Зниження показників якості земель зафіксовано у Заставнівському (-3 бали) та Путильському (-4 бали) р-нах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського