РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817161<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данілов С. М. 
Вплив комплексного модифікування на структуру й властивості жароміцного нікелевого сплаву / С. М. Данілов, Д. О. Тьомкін, В. В. Наумик, Д. В. Ткач, В. В. Клочихін, О. О. Педаш // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2022. - N 4 (спец. вип., ч. 2). - С. 101-107. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу комплексного модифікування жароміцного нікелевого сплаву ЖС3ДК-ВІ. Модифікування проводилось за різними технологічними схемами: високодисперсними частинками карбонітриду титану Ti[Ti(C,N)], використанням Ti[Ti(C,N)] при заливанні у форму з поверхневим модифікатором CoAl2O4, а також одночасного застосування комплексу об'ємних модифікаторів Ti[Ti(C,N)] і Ni-Y. Серія дослідів надала можливість встановити ефективність окремого впливу об'ємного модифікатора Ti[Ti(C,N)] і його комплексного впливу сумісно з поверхневими модифікаторами та рідкоземельними металами на макро- та мікроструктуру жароміцного нікелевого сплаву. Показано, що застосування модифікаторів надало можливість значно подрібнити макроструктуру сплаву, причому найбільший ефект отримано при модифікуванні комплексами Ti[Ti(C,N)] + CoAl2O4 і Ti[Ti(C,N)] + Ni-Y + CoAl2O4. У ході дослідження мікроструктури сплаву, встановлено, що величина міждендритних відстаней як у випадку окремого модифікування Ti[Ti(C,N)], так і комплексного модифікування Ti[Ti(C,N)] + Ni-Y + CoAl2O4 знизилась зі 100 - 130 мкм до 80 - 120 мкм, що пов'язано з формуванням великої кількості зародків в об'ємі сплаву у процесі його кристалізації та інтенсивним відведенням тепла від розплаву керамічною формою. За результатами впливу різних видів модифікування на мікроструктуру досліджуваного сплаву встановлено, що модифікування за всіма схемами призводить до зменшення розмірів карбідів і декотрому зростанню розмірів карбонітридів, а їх глобулярні частинки рівномірно розташовані за перерізом досліджуваних зразків. В усіх випадках модифікування спостерігається зниження величини усадкової мікропористості. Випробування механічних властивостей сплаву після стандартної термічної обробки показало, що модифікування вказаними комплексами надало можливість отримати механічні властивості сплаву, що відповідають вимогам нормативно-технічної документації. Найкращий комплекс механічних властивостей за кімнатної температури, ударної в'язкості та тривалої міцності отримано з використанням комплексу модифікаторів Ti[Ti(C,N)] + Ni-Y + CoAl2O4.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.203 + К232.208

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського