РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антіпович Я. В. 
Особливості трансформації закритої пористості пісковиків Донбасу : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.01 / Я. В. Антіпович; Національна академія наук України, Інститут геологічних наук. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Роботу присвячено встановленню закономірностей трансформації закритої пористості карбонових пісковиків Донбасу залежно від катагенетичних перетворень порід. За результатами виконаних досліджень уперше виділено новий підтип закритої пористості - зерновий, на підставі чого запропоновано поділяти закриту пористість порід на цементну (ізольовані пори в цементуючій речовині породи) та зернову (газові включення в породоутворюючих зернах породи). За допомогою оптичних досліджень встановлено, що розмір газових включень у кварцових зернах пісковиків Донбасу зменшується за лінійною залежністю при зростанні ступеня катагенезу порід. Середній розмір вторинних газових включень у кварцових зернах пісковиків Донбасу змінюється від 1,5 до 0,75 мкм. За допомогою розробленої автором методики встановлено об'єми газових включень в уламкових зернах пісковиків Донбасу, максимальні значення яких сягають 3,5 - 4 % на середній підстадії катагенезу порід. Обґрунтовано необхідність брати до уваги показники зернової закритої пористості у разі прогнозування газодинамічних явищ у вугільних шахтах, ураховуючі, що максимальні показники зернової закритої пористості встановлені для пісковиків середньої підстадії катагенезу та те, що саме для цього інтервалу порід характерна найбільша кількість газодинамічних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.22-440.4 + Д59(45УКР5,5)344

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського