РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чучман В. М. 
Творча спадщина Євгена Вахняка в хоровій традиції Галичини : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 26.00.01 / В. М. Чучман; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ, 2019. - 20 c. - укp.

Перше наукове дослідження творчої спадщини українського диригента, педагога і композитора Євгена Вахняка (1912 – 1998). Життєвий і творчий шлях музиканта висвітлено в нерозривній єдності з його соціокультурним ареалом. Акцентовано, що життєтворчість Є. Вахняка базувалася на світоглядних принципах християнської релігії, а також на суспільно-етичних і художньо-естетичних засадах галицької хорової традиції. Першочергова цінність останньої полягає в тому, що вона стала основою, і водночас одним із дієвих інструментів розвитку хорової культури краю. Акумульовані в ній ідеологічні та методологічні імперативи сприяють збереженню, розвитку і спадкоємності у поколіннях низки духовно-мистецьких орієнтирів і національно-ментальних ознак. Методом типологічного аналізу творчої особистості Є. Вахняка як музиканта-інтерпретатора, диригента-організатора та педагога виявлено екзистенціальні засади життєтворчості митця, що стали основною формотворчою детермінантою його мистецького феномена як типоутворюючого явища не лише в тогочасному професійному середовищі, але й в значно ширшому суспільно-історичному контексті. Створення належної практично-виконавської, теоретично-методологічної та композиторської бази дає підстави трактувати диригентсько-педагогічну діяльність Є. Вахняка як індивідуальну диригентську школу. Запропонован визначення понять "хорова традиція" і "хорова школа". Охарактеризовано основні засади функціонування диригентської школи Є. Вахняка. Здійснено порівняльний аналіз творчої спадщини митця з доробком провідних майстрів українського диригентсько-хорового мистецтва тієї доби, практично-методичні надбання школи Є. Вахняка зіставлено з напрацюваннями інших диригентських шкіл України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР-9ГАЛ)5/6-83 Вахняк Є.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського