РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пастушина В. М. 
Ідея державності України в журналах "Сурма" та "Розбудова нації" (міжнародний контекст) : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / В. М. Пастушина; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Досліджено ідеї державності в підпільному пропагандистському органі УВО "Сурма" та програмному органі ПУН "Розбудова Нації" - два журнали, які стали відображенням українського національно-визвольного руху у міжвоєнний період. Розглянуто журнали "Сурма" та "Розбудова Нації" як націоналістичні видання у міжнародному світлі. Досліджено історіографію про них, зібрано інформацію про формат та контент. Проаналізовано особливості структури та автори часописів, проблемно-тематичні спектри журналів, а також жанрову та стилістичну специфіку. Компаративний аналіз та діалектичний метод дослідження допомогли визначити взаємодоповненість цих часописів. Спочатку роль "Сурми" була переважно пропагандистською з дуже відчутним художнім складником. "Розбудова Нації" була покликана організувати підготовку до Конгресу українських націоналістів. Після 1929 р. "Сурма" поволі перебрала на себе роль військового журналу. Виокремлено міжнародну складову журналів, зокрема передумови співпраці з українською діаспорою в Америці, яка розгорнулася особливо яскраво після вбивства шкільного куратора С. Собінського (так звана "справи сімнадцятьох"). Проаналізовані уроки здобуття державності на основі визвольних рухів інших країн у журналах "Сурма" та "Розбудова Нації" (особливо Ірландія, Фінляндія).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського