РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815802<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пшеничний Т. Ю. 
Українська греко-католицька церква (1939–1991 рр.): історіографія : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Т. Ю. Пшеничний; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 39 c. - укp.

Досліджено вперше в історіографії радянську добу в історії Української греко-католицької церкви (далі – УГКЦ), представлено результати комплексного аналізу історіографічних джерел, що відображають церковно-релігійні процеси в СРСР до, під час і після Другої світової війни, в умовах радянської, німецької, угорської окупації українських земель, в період змагань українського народу за власну державу у другій половині ХХ ст. Окреслено центральні аспекти вивчення радянської церковної політики по відношення до УГКЦ, ліквідації церкви на Львівському псевдособорі, її підпілля, спротиву духовенства радянізації західноукраїнських земель, греко-католицького дисидентства. Визначено масштаби існування "катакомбної" УГКЦ, як історичного явища в українській історії ХХ ст., в результаті переосмислення досягнень вітчизняної та зарубіжної історичної думки відзначено, що ментальна конфронтація істориків на "галичан" та "інших" тривалий час не дозволяла появу ґрунтовних праць з історії та історіографії УГКЦ. Наголошено, що лише завдяки появі нової генерації істориків, спеціальних н лукових напрямків при академічних та наукових установах держави, у світ вийшло безліч праць присвячених радянській добі в історії греко-католицької церкви. Не останню роль в актуалізації греко-католицької тематики серед вітчизняних та зарубіжних наукових кіл відіграв Глава УГКЦ, кардинал Любомир Гузар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441379 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського