РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815512<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Верзілов О. П. 
Вивчення структурно-фазового стану та механічних властивостей високопластичних надміцних сталей Fe - Mn - Al - C. Повідомл. 2 / О. П. Верзілов, А. Ю. Семенко, М. М. Ворон, В. Ж. Шемет // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 4. - С. 60-66. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто термодинаміку утворення фаз в умовах рівноваги в надміцних сталях нового покоління Fe - 20Mn - xAl - 1C (x = 5 - 12 % мас.) та технологічні особливості одержання експериментальних зразків цих сталей. Проведено аналіз їх хімічного складу, структури та особливостей фазового складу і наявності неметалевих включень в них. Здійснено попередню оцінку утворення кристалічних фаз у четвертинній системі Fe - Mn - Al - C за допомогою розрахункових програм. Відповідно до розрахунків ГЦК фаза (аустеніт) починає виділятися у розплаві за температури <$E1400~symbol Р roman C>. Цементит, карбіди і ферит виділяються за більш низьких температур. Молярна доля цих фаз суттєво залежить від концентрації марганцю. Розрахунки фазових рівноваг добре корелюють з літературними даними. Тобто для сплавів, що містять більше 20 % мас. марганцю за концентрації алюмінію 4 - 5 % мас. і вуглецю до 1 % мас., характерна реакція первинної кристалізації аустеніту (ГЦК): <$EL~symbol О~gamma>. В ході проведення досліджень було одержано зразки експериментальних сплавів. Аналізуючи механічні властивості зразків, відмічено, що для одержання в литому стані сплавів з мінімальним рівнем механічних та технологічних властивостей, необхідно запобігати одночасно високому вмісту алюмінію та вуглецю за вмісту марганцю близько 20 % мас. У разі збільшення вмісту марганцю до 24 - 25 % мас., найбільша міцність і пластичність забезпечуються за вмісту алюмінію та вуглецю на рівні близько 10 % мас. та 1 % мас. відповідно. Відмічені тенденції вказують на значний вплив елементів, від вмісту яких залежить формування <$Ekappa>-карбідів. Тим не менш, крім їх очевидної наявності, важливими факторами впливу на механічні властивості сплавів є також розміри, морфологія та розподіл усіх структурно-фазових складових сплавів. З цієї причини було проведено попередню оцінку будови експериментальних зразків.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.04 + К222.062

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського