РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Касай П. О. 
Оцінка структури й властивостей сплаву Inconel 718, виготовленого традиційними й інноваційними методами / П. О. Касай, О. О. Педаш, В. В. Клочихін // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено порівняльне дослідження мікроструктури та механічних властивостей зразків, що одержано із жароміцного залізо-нікелевого сплаву Inconel 718 за допомогою технологій селективного лазерного сплавлення й традиційної гарячої прокатки. При виготовленні зразків селективним лазерним сплавленням використовували порошки, що одержано за технологіями розпилення інертним газом струменя розплавленого металу й відцентровим плазмовим розпиленням пруткової циліндричної заготовки, що швидко обертається. Порівняльне дослідження проводили на вертикально (Z) та горизонтально (XY) орієнтованих зразках. Результати дослідження свідчать, що в структурі зразків спостерігаються чітко виражені зони пошарового сплавлення розміром приблизно 100 мкм. Проведення стандартної термічної обробки з гартуванням та двоступінчастим старінням призводить до вирівнювання структури між зонами пошарового сплавлення, і зміцнення сплаву здійснюється за допомогою інтерметалідної фази типу <$Egamma symbol Т~-~roman {Ni sub 3 Nb}>, а також карбідами й фазою <$Egamma prime>. Ідентифіковано також пластинчасту надлишкову <$Edelta>-фазу й карбонітриди. Результати механічних випробувань показують, що кращий комплекс механічних властивостей одержано на зразках, що виготовлено за технологією селективного лазерного сплавлення у горизонтальному напрямку. Деформований матеріал характеризувався більшими значеннями ударної в'язкості. Відзначено, що механічні властивості досліджуваних зразків, в цілому, відповідали вимогам нормативної документації. Довший час до високотемпературного руйнування одержано на зразках, побудованих у вертикальному напрямку із порошків, одержаних відцентровим плазмовим розпиленням. В цьому випадку значення часу до високотемпературного руйнування перевищували навіть значення, одержані на деформованому матеріалі. Таким чином, за результатами проведених робіт встановлено, що технологія селективного лазерного сплавлення надає змогу одержувати вироби з рівнем механічних властивостей, наближених до деформованого матеріалу, а в декотрих випадках й перевищувати їх.


Індекс рубрикатора НБУВ: К260.4 + К260.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського