РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kerimova K. A. 
Study of the interrelation between the geneseses and reservoir properties of productive series deposits in Pirallahi field on the basis of oil-field geophysical data = Вивчення взаємозв'язку між генезисом та колекторськими властивостями відкладень продуктивної товщі родовища Піраллахи на основі геофізичних методів / K. A. Kerimova, N. E. Aliyev // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 4. - С. 146-154. - Бібліогр.: 153 назв. - англ.

Між літолого-мінеральним складом гірських порід та їх колекторськими властивостями існує певний зв'язок, що, у свою чергу, проявляється у петрофізичних властивостях порід-колекторів. Тому вивчення зв'язку між генезисом продуктивної товщі і колекторськими властивостями порід забезпечує основу для прогнозування закономірності розподілу часточок піску в межах усього родовища і надає змогу зробити деякі висновки щодо характеру розвитку пористих зон і зон провідності. Вказане має велике наукове і практичне значення для визначення характеру зміни колекторських властивостей порід осадового шару. Запропоновано раціональний підхід, що визначає взаємозв'язок між генетичним походженням осадових порід та їх колекторськими властивостями, наведено результати дослідження. Досліджено світи "НКГ", "НКП", кірмакинську та підкірмакинську світи продуктивної товщі за розрізами свердловин з умовними назвами X1, X2, X3, X4 та X5, що розташовані на одному профілі родовища Піраллахи, і на основі свердловинних геофізичних даних уточнено умови осадонагромадження та їх фаціальне походження. За розрізом однієї із досліджуваних свердловин розраховано середнє значення ефективної пористості пласта (Kср.п), середні потужності піщаних і глинистих пластів (Hср.гл, Hср.п), відносну потужність піщаних тіл (Hотн.п), в інтервалах яких було виявлено потокові, барові фації та фації пляжних рівнин, а також побудовано криві їх зміни за профілем. Криві зміни потужностей потокових і барових фацій та фацій пляжних рівнин побудовано в інтервалах, визначених для кожного розрізу свердловин. Такі криві було порівняно і проаналізовано окремо для кожної фації. Визначення умов та генезису осадонагромадження, а також порівняльний аналіз літофаціальних та колекторських характеристик можуть мати важливе значення для точного визначення перспектив нафтогазоносності досліджуваної території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.444

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського