РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000814735<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скляр А. І. 
Клініко-прогностичне значення імунологічних та мікроекологічних показників у хворих на гострий гепатит В : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / А. І. Скляр; Інститут мікробіології та імунології імені І. І. Мечникова НАМН України. - Харків, 2019. - 27 c. - укp.

Досліджено гострий гепатит В різного ступеня тяжкості у динаміці захворювання. Мета дослідження - удосконалити діагностичну і лікувальну тактику та розробити додаткові критерії прогнозування перебігу HBV-інфекції на підставі вивчення клініко-імунологічних, молекулярно-генетичних і мікробіологічних показників. Методи дослідження - загальноклінічні (обстеження хворих на гострий гепатит В), лабораторні (біохімічний аналіз крові, коагулограма), імуноферментні та молекулярно-генетичні (маркери HBV-інфекції), імунологічні (вивчення стану клітинного та гуморального імунітету, вмісту цитокінів), мікробіологічні (мікробіоценоз вмісту порожнини товстого кишечника), інструментальні (УЗД органів черевної порожнини), математико-статистичні. Обладнання - аналізатор імуноферментний Stat Fax 303-Plus, виробник "Awareness Technology inc." США. Вивчено характеру первинного неспецифічного захисту, гуморальних факторів імунітету, медіаторів імунної відповіді та особливостей дисбіотичних порушень у хворих на ГГВ в різні періоди перебігу та залежно від ступеня тяжкості хвороби. Показано роль комплексного аналізу показників вродженого клітинного, гуморального імунітету, динаміки рівнів цитокінової мережі в оцінці реакції організму на HBV-інфекцію, прогнозуванні наслідків хвороби. Встановлено, що ранніми критеріями прогресування HBV-інфекції з розвитком затяжного перебігу, є зниження у крові хворих показників ФІН на 10,0 - 40,0 %, ФІМ більше ніж 50,0 %; гіперпродукція у сироватці крові IL-8 (більше ніж у 9,6 раза), збільшені рівні TNF-α (у 2,3 раза), та IFN-γ (в межах референтних значень), а також встановлення контамінації Candida spp. товстого кишечника в концентрації >104 КУО/г та виявлення титрів IgG до Candida spp. у сироватці крові. Критерієм адекватної імунної відповіді, що призводить до самообмеження ГГВ є підвищення у крові хворих ФІН та ФІМ до референтних значень або вище; значне зростання рівнів TNF-α (більш ніж у 6,4 раза) і IFN-γ (більш ніж у 3,5 раза), та підвищення концентрації IL-8 (більше 4,3 раза) від верхньої межі референтних значень у сироватці крові, а також відсутність контамінації товстого кишечника Candida spp. в концентрації >104 КУО/г та титрів IgG до Candida spp. Враховуючи виявлені порушення імунологічної рівноваги, дисбіотичні зміни біотопу товстого кишечника обґрунтовано вдосконалення патогенетичної терапії з уключенням біфілакту екстра до комплексного лікування хворих на ГВ. Ступінь упровадження: 6 актів впровадження, 1 патент.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.111 + Р514.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського