РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813452<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Луковська О. І. 
Арттекстиль України у контексті європейських експериментальних тенденцій другої половини XX - початку XXI століття : автореф. дис. ... д-ра мистецтвознавства : 26.00.01 / О. І. Луковська; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ, 2019. - 31 c. - укp.

Досліджено особливості розвитку українського професійного текстилю другої половини XX - початку XXI ст. у контексті європейських експериментальних тенденцій. Доведено, що від середини XX ст. в Європі пріоритетними стають експерименти в текстилі, який набуває об’ємно-просторових якостей. Проаналізовано новаційну спрямованість творчих пошуків польської та прибалтійської текстильних шкіл та їх вплив на творчість митців України. Зазначено, що, незважаючи на складні часи тоталітаризму в Україні, у другій половині XX ст. змінюються загальні принципи розуміння мистецтва. Простежено художньо-стилістичні особливості авторських творів у контексті традицій і новацій, розглянуто взаємозв’язки народного та професійного мистецтва. Підкреслено, що в 1960 - 1980-х рр. арттекстиль зазнав впливу монументального мистецтва. Окреслено роль професійної мистецької освіти в розвитку арттекстилю. Проаналізовано творчі пошуки живописців, графіків, художників-монументалістів, котрі використовували специфіку саме текстилю. Розглянуто розвиток текстильних робіт релігійного характеру та сучасну інтерпретацію іконописних традицій у творчій практиці професійних митців1990 - 2000- х рр. Показано концептуальні метаморфози художнього текстилю України початку XXI ст. Проаналізовано концепції та експерименти професійних майстрів на сучасному етапі у контексті творення нових художніх форм за допомогою традиційних, новітніх технік і використання екологічних, синтетичних і різноманітних нетекстильних матеріалів. Увагу приділено поширенню напрямів екотекстиль і етнодизайн. Обґрунтовано інтеграційний зв’язок текстилю з іншими видами мистецтва, в результаті чого постають оригінальні за стилістикою, тематичним, видовим спрямуванням і образним вирішенням композиції (текстильна скульптура, інсталяції, ассамбляжі, колажі). Зауважено, що універсальна мова мистецтва стирає міжвидові межі у творенні сучасних арт-об’єктів. Здійснено аналіз виставкової діяльності митців текстилю як розвитку креативного пошуку, простежено спеціалізовані виставкові проєкти в Україні та Європі, а також інтеграцію українського арттекстилю у європейський простір. У науковий обіг введено низку нових імен і творів, що репрезентують арттекстиль України на сучасному етапі. Доведено, що професійний текстиль займає гідне місце на мистецькій мапі як українського, так і європейського сучасного мистецтва, та має перспективи подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.33(4УКР)-1(4) + Щ125.33(4УКР)6

Шифр НБУВ: РА440340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського