РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chusova O. O. 
Protected species in grassland habitats of Ukraine = Охоронювані види у трав'яних біотопах України / O. O. Chusova, D. V. Shyriaieva, V. V. Budzhak, I. I. Chorney, T. P. Dziuba, S. M. Iemelianova, O. O. Kucher, I. I. Moysiyenko, A. I. Tokariuk, Iu. A. Vasheniak, D. S. Vynokurov, M. F. Boyko, O. Ye Khodosovtsev // Укр. ботан. журн. - 2022. - 79, № 5. - С. 290-307. - Бібліогр.: 306 назв. - англ.

На основі опрацювання понад 17 тис. геоботанічних описів було проаналізовано участь 261 охоронюваного виду (254 види судинних рослин, шість видів лишайників, однин вид мохоподібних) у 30 типах трав'яних біотопів системи EUNIS. Розподіл описів на типи було здійснено за допомогою експертної системи EUNIS-ESy з подальшою верифікацією. Як охоронювані розглянуто види, занесені до діючого видання Червоної книги України, Резолюції 6 Бернської конвенції, Додатків II і IV Оселищної Директиви та Червоного списку МСОП (лише категорії VU, EN, CR). Участь видів раритетної фракції встановлювали за трьома критеріями: (1) абсолютною кількістю видів раритетної фракції у складі описів, віднесених до певного типу біотопу, (2) за кількістю описів, в яких присутній хоча б один вид раритетної фракції, (3) за середнім арифметичним охоронюваних видів на опис в межах певного типу біотопу. Справжні (R1B) і лучні (RIA) степи відрізнялися суттєвим переважанням за загальною кількістю охоронюваних видів. Аркто-альпійські луки на карбонатних субстратах (R44) і біотопи крейдяних відслонень (R15) мали найвищий вміст описів за участю охоронюваних видів і також характеризувалися найвищими показниками, середнього арифметичного участі охоронюваних видів на опис. Галофітні біотопи, зокрема внутрішньоконтинентальні солончаки помірної зони (R63) і напівпустельні солончаки (R64) характеризувалися найнижчою участю охоронюваних видів. Серед усіх видів із охоронним статусом Gynmadenia conopsea, Stipa capillata, Colchicum autumnale і Gladiolus imbricatus відмічено у найбільшій кількості типів біотопів. Запропоновано шляхи оптимізації охорони трав'яних біотопів з урахуванням результатів проведеного аналізу.



Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського