РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813289<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Akhmedov T. R. 
Prediction of petrophysical characteristics of deposits in Kurovdagh field by use of attribute analysis of 3D data = Прогнозування нафтофізичних властивостей відкладів Кюровдагського родовища у результаті атрибутного аналізу 3D сейсмічних даних / T. R. Akhmedov, M. A. Aghayeva // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 3. - С. 103-112. - Бібліогр.: 111 назв. - англ.

Наведено прогнозування нафтофізичних властивостей продуктивних родовищ Кюровдагського родовища за атрибутним аналізом сейсмічних даних з метою визначення напрямів додаткової розвідки. Розглянуто географічне положення досліджуваної місцевості, її геолого-геофізичне вивчення, тектоніку, показано важливість 3D сейсмічної розвідки при уточненні будови Кюровдагської структури. Описано літологічно-стратиграфічну будову ділянки, схарактеризовано поклади продуктивного шару. Площа досліджень знаходиться у межах Нижньокуринської западини і складової частини великої тектонічної одиниці. Тектонічна зона південно-східного Ширвану включає чотири антиклінальні пояси: Пірсагат-Хамамдаг; Харамі - Мішоводаг - Кальмас - Хайдирлі - Агаєвір-Бяндован; Курсанга; Падар - Кюровдаг - Карабагли - Бабазанан - Дуздаг-Нефтехала. У північно-західній частині Ширвану між складками Падара і Карабаглі розміщується Кюровдагська брахіантикліналь. На півночі вона межує з підняттям Малий Харамі, на північному сході - з Мішоводською складкою, на південному сході - з антикліналлю Курсанга, а на південному заході - з великою Сальянською депресією. Детальний опис структури складки Кюровдаг наведено заданими сейсмічної розвідки 3D. Зазначено, що результати інтерпретації матеріалів 3D-знімання дали можливість істотно уточнити раніше прийняту схему розломів цієї структури. Наведено короткий опис вмісту нафти і газу на Кюровдагському родовищі. На досліджуваній площі поширені нафто- і газоносні відклади абшеронського ярусу плейстоцену, а також акчагилського яруcу і продуктивної товщі пліоцену, які літологічно репрезентовані піщано-глинистими породами з різним ступенем вайняності. Структура кожного з цих горизонтів досить складна і за латераллю мінлива. Найскладнішим з них є середньоабшеронський під'ярус, у межах якого встановлено 11 нафтоносних шарів. Сформульовано мету дослідження та методологію проведеної науково-дослідної роботи. Для прогнозування у межах зазначеної площі з використанням наявних матеріалів геофізичного дослідження свердловин (ТДС) були підготовлені нормалізовані криві відносного параметра, гамма-каротажу - dGRi опору. Аналіз залежності сейсмічних атрибутів від петрофізичішх параметрів у цільовому інтервалі показав низький інформаційний вміст методу ПС і гамма-каротажу за площею, а також виявлено хороший зв'язок кривої опору з миттєвими амплітудами, частотами і кучами нахилу. Отримано куби глинистості. Багатовимірний фільтр з колекторними відсічками було використано для ізоляції продуктивного класу за комплексом цих двох методів - отримано куби розрахункового розподілу вказаного класу. В результаті досліджень зроблено висновок, що через складність і інтерференційний характер спостережуваного хвильового малюнка в деяких частинах структури Кюровдага не вдалося надійно перетворити атрибути сейсмічного хвильового поля у петрофізичні параметри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського