РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813280<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єгорова Т. П. 
Тришарова структура Карпатської осадової призми за результатами сейсмічної міграції за профілями ГСЗ PANCAKE та RomUkrSeis / Т. П. Єгорова, О. О. Верпаховська, Г. В. Муровська // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 2. - С. 152-169. - Бібліогр.: 165 назв. - укp.

Метод скінченно-різницевої міграції відбитих/рефрагованих хвиль, застосований до сейсмічних профілів глибинного сейсмічного зондування (ГСЗ) PANCAKE та RomUkrSeis, дав змогу сформувати хвильові зображення осадового шару та кристалічного фундаменту під Карпатським орогеном до глибини 25 км. Район дослідження відноситься до Українських Карпат, які складаються із Зовнішніх Карпат і крейдяно-неогенової акреційної призми, та Внутрішніх Карпат - фрагментів мікроплит Алькапа та Тисія-Дакія. Карпатська споруда насунута на неогеновий Передкарпатський прогин, який закладений на фундаменті Східно- та Західноєвропейської платформ. У праці використовувалася спеціально розроблена для профілів ГСЗ методика формування хвильового зображення фундаменту та глибокого осадового басейну. Отримані за двома профілями хвильові зображення фіксують наявність глибоких прогинів (акреційної призми) під Карпатським орогеном та виявляють їх схожість і відмінності, які зумовлені особливостями тектонічного розвитку зони зчленування Східно- та Західноєвропейської платформ. Осадова призма досягає глибини 20 км і складається з трьох трогів, вкладених один в одного, які добре виділяються в хвильовому полі і характеризуються різними значеннями швидкостей на швидкісних моделях. Верхні два поверхи до ~15 км належать до алохтону Українських Карпат та прилеглої до нього товщі. Тоді як нижній (15 - 21 км) представляє, швидше за все, давнішні комплекси основи фундаменту, аж до неопротерозойського віку (едіакарію), пов'язаного з акрецією молодих плит із заходу до Східноєвропейської платформи та утворенням Транс'європейської шовної зони. Прогин за профілем RomUkrSeis є значно вужчим, ніж за профілем PANCAKE, що свідчить про більше скорочення осадового басейну (і, можливо, верхньої кори) на південному сході Українських Карпат. Осадовий басейн або осадова призма за обома профілями обмежена з двох боків крутоспадними розломами - зі сходу Передкарпатським, а із заходу - Закарпатським за профілем PANCAKE та розломом Драгос-Вода за профілем RomUkrSeis, які можуть свідчити про активну зсувну тектоніку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського