РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813137<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Процюк Л. Б. 
Історичне минуле у літературно-художній візії драматичних творів Людмили Старицької-Черняхівської / Л. Б. Процюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2022. - № 17. - С. 168-175. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано специфіку художнього переосмислення історичної тематики у драматургічній спадщині Л. Старицької-Черняхівської, простежено її теоретичні погляди на історичну драму. До уваги взято п'єси "Гетьман Дорошенко", "Іван Мазепа", "Останній сніп", "Аппій Клавдій", "Сапфо". Виявлено зв'язок теоретичних постулатів Л. Старицької-Черняхівської та їх художнього втілення у драматичних творах авторки. Доведено, що художня спадщина письменниці - непересічне явище української літератури. Л. Старицька-Черняхівська репрезентує поступ національного духа через осягнення національної історії, причому не просто запозичуючи з неї сюжетну основу, а розкриваючи її драматизм через зображення складних характерів, що визначаються й самі визначають хід націй. Указано, що у драматургії письменниці саме національна свідомість і державницькі прагнення відрізняють постаті гетьманів та їхніх прибічників на тлі загалу, наділеного етнічною та релігійною ідентичністю, а відтак, аморфного політично та позбавленого твердих моральних критеріїв. Зазначено, що Л. Старицька-Черняхівська майстерно та доречно організовує композицію своїх історичних драм. Зроблено висновок, що Л. Старицька-Черняхівська своїми драматичними творами шукала основ для історичного оптимізму у складну суспільно-політичну добу, сучасницею якої була, а сама драматургія письменниці часто виконувала просвітницьку та пропагандистську роль, була спрямована на зростання національної самосвідомості та повернення українському народові історичної пам'яті.



Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського