РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єфанов В. С. 
Вплив технології виготовлення випаровуємих катодів на якість іонно-плазмових покриттів лопаток турбін / В. С. Єфанов, О. О. Педаш, І. А. Петрик, В. В. Клочихин, Р. Ю. Фетісов, Г. М. Лаптєва // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - № 6. - С. 31-38. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено покриття, нанесені на лопатки турбін методом іонно-плазмового осадження з використанням трубних катодів сплаву Ni - Cr - Al - Y, виготовленні методами гранульної металургії та за допомогою електронно-променевого переплаву (ЕПП). Мета роботи - проаналізувати вплив технології виготовлення катодів на шорсткість поверхні покриттів робочих лопаток турбіни; визначити мікроструктуру та хімічний склад дослідних катодів; оцінити якість поверхні лопаток із жаростійким покриттям, нанесене з застосуванням дослідних катодів; кількісно оцінити крапельну фазу жаростійкого покриття лопаток, із розбиванням її на фракції за розміром. Використано методи - металографічне дослідження, сканувальну растрову електронну мікроскопію. В мікроструктурі обох досліджуваних катодів виявлено основний <$E gamma>-твердий розчин з інтерметалідними Ni - Cr - Al та ітрієвими фазами. При цьому, розподіл ітрієвої фази в гранульному катоді є більш рівномірним, ніж у катоді отриманим ЕПП. Проведене металографічне дослідження показало, що ітрієва фаза в структурі гранульованого катода є високодисперсною, з розмірами до 5 мкм, і є наслідком структурної та розмірної спадковості отриманої під час компактування гранульної заготовки катоду. Структура катоду отриманого ЕПП є серією розгалужених за об'ємом конгломератів інтерметалідних фаз протяжністю понад 50 мкм. Установлено відповідність хімічного складу досліджуваних катодів вимогам нормативно-технічних документів. Після нанесення покриттів на лопатки турбін конденсаційним методом із досліджуваних катодів, не було виявлено відшарувань, а за товщиною вони відповідали нормативно-технічній документації. Аналізом розподілу крапельної фази за поверхнею лопаток встановлено, що покриття з використанням гранульного катода характеризується повною відсутністю крапельної фази розміром більше 65 мкм, та має вдвічі менше крапельної фази розміром 25 - 45 мкм у порівнянні з катодом отриманим ЕПП. Встановлено, що покриття отримане з застосуванням гранульного катоду має дрібнішу крапельну фазу на поверхні лопаток, що поліпшує їх шорсткість і стан трактових поверхонь. Застосування технології металургії гранул при виготовленні катодів, застосовуваних для нанесення покриття, забезпечує стабільну роботу установки та подовжує термін експлуатації катодів, у порівнянні з катодами виготовленими ЕПП.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського