РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813059<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко А. М. 
Аналіз ефективності ежекторних холодильних машин на різних холодоагентах / А. М. Радченко, Д. В. Коновалов, С. Г. Фордуй, Р. М. Радченко, С. А. Кантор, В. П. Халдобін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - № 4. - С. 40-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Сучасні тепловикористовуючі ежекторні холодильні машини, які застосовуються в системах утилізації теплоти енергетичних установок на базі газотурбінних двигунів і двигунів внутрішнього згоряння, мають ряд переваг в порівнянні з абсорбційними холодильними машинами: менші габарити та маса; можливість отримувати більш низькі значення температур. Однак, за енергетичною ефективністю вони поступаються, при цьому тепловий коефіцієнт значно менше і може складати 0,2 - 0,4. Ефективність таких холодильних машин значною мірою залежить від вибору робочого тіла (холодоагенту). Звідси виникає необхідність в виборі такого холодоагенту, який забезпечив би максимальний тепловий коефіцієнт, а значить і максимальну ефективність утилізації теплоти. Зважаючи на порівняно низьку ефективність ежекторної холодильної машини, пошук робочого тіла, яке забезпечить, з одного боку, більш високі показники теплового коефіцієнта, а з іншого високу екологічність, є одним з перспективних напрямів розвитку технологій утилізації теплоти в енергоустановках. У дослідженні використано розроблений авторами програмний комплекс для розрахунку холодильних циклів тепловикористовуючих холодильних машин із врахуванням властивостей ряду сучасних холодоагентів, характеристик ежектора, а також основних теплообмінних апаратів (конденсатора, випарника, генератора пари). В роботі було проаналізовано ефективність ежекторних холодильних машин при роботі на наступних робочих тілах: R142b, R134a, R600, R600a, R1234ze(E), R1233zd(E), R1234yf, R227ea, R236fa, R245fa. Найбільші значення теплових коефіцієнтів мають R142b, R600, R600a, R245fa. Встановлено, що найбільш вигідним з точки зору екологічності (ODP, GWP) та енергетичної ефективності є використання холодоагенту R245fa, який має в діапазоні температур конденсації 25 - 35 <^>oC і кипіння у випарнику 0 - 15 <^>oC тепловий коефіцієнт 0,40 - 1,03.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського