РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Сучасні фітосозологічні дослідження в Україні : зб. наук. пр. з нагоди вшанування памяті видат. фітосозолога, д-ра біол. наук, проф. Т. Л. Андрієнко-Малюк (1938-2016 рр.). Вип. 6 / упоряд.: В. П. Коломійчук,. - Київ, 2022. - 111 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розкрито роль і місце T. Л. Андрієнко-Малюк у відродженні заповідної справи в Україні (період «ренесансу» 1991 - 2005 pp.). Звернено увагу на моніторингові дослідження Trapa natans L.s.l. на території НПП «Голосіївський». Проаналізовано оцифрування та публікування каталогів Гербаріїв, розглянуто досвід порятунку гербарію М.І. Бережного під час військового вторгнення на територію України 2022 р. Узагальнено дані щодо рослинних угруповань урочище «Довге» як перспектиної території для розширення природного заповідника «Михайлівська цілина». Висвітлено флористичні та ценотичні особливості території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Розглянуто сучасну мережу Природно-заповідного фонду Ніжинського району та шляхи її оптимізації. Охарактеризовано Петрофітно-степові комплекси центральної частини Українського щита та їх охорону у складі природно-заповідного фонду Кіровоградської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88(45УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358466/6 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Шепель О. Л. 
Дослідження питання зниження гірничого тиску при випуску руди за різних умов, що впливають / О. Л. Шепель, М. В. Худик, А. В. Косенко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 54. - С. 131-137. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз досліджень основного процесу підземних гірничих робіт, такого як випуск руди, від якого залежать показники вилучення руди. Використано такі методи: аналіз та дослідження питань пов'язаних з проблемами зниження гірського тиску на днищі блоків при випуску відбитої руди, що актуальні на теперішній час; дослідження процесу випуску руди та вплив на величину й характер розподілу тиску, що викликане вагою обвалених порід; експериментальні дослідження випуску руди в лабораторних умовах на моделях максимально приближених до реальних умов; методи аналізу та оброблення результатів експериментів. В результаті експериментальних досліджень режимів випуску руди встановлено найбільш сприятливий з погляду величини гірського тиску на днищі та ефективну інтенсивність і порядок випуску руди із блоку. Встановлено закономірності перерозподілу тиску на днищі блоку при випуску руди. Зазначено, що збільшення довжини панелі (блоку) вхрест простягання при незмінних ширині за простяганням, інтенсивності й порядку випуску руди призводить до зростання величини максимального тиску на днищі панелі (блоку). Обгрунтовано залежність між найбільш доцільним режимом випуску руди з погляду зменшення гірського тиску. Запропоновано ефективну технологію підземної розробки системами підповерхового обвалення руди та вміщувальних порід з відбійкою руди віялами глибоких свердловин та доставкою відбитої руди навантажувально-доставочною технікою. На підставі виконаних лабораторних досліджень випуску руди встановлено, що при підвищенні інтенсивності, а, отже, і частоти випуску руди з окремих отворів тиск на виробки днища зменшується. Величина тиску, як мінімального, так і максимального зі збільшенням дози випуску збільшується. За рахунок підвищення інтенсивності відпрацювання підповерху підвищується в цілому ефективність відпрацювання запасів, тому що знижуються строки їх служби. Напрям подальших досліджень полягає у проведенні додаткових лабораторних досліджень випуску руди для більш точного визначення впливу гірничого тиску на нижню частину блоку, що відпрацьовується.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського