РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812489<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ульянов В. Ю. 
Шляхи підвищення ефективності термопресіометрії / В. Ю. Ульянов // Наука та пpогpес тpансп. Вісн. Дніпp. нац. ун-ту залізн. тpансп. ім. акад. В. Лазаpяна. - 2021. - № 2. - С. 84-91. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Передбачено визначення шляхів підвищення ефективності іженерних досліджень, виходячи зізначного обсягу розвідувальних робіт, що необхідно під час створювання сучасних техногенних об'єктів, з урахуванням недоліків наявних приладів та устаткувань, які використовують для вимірювання напруженого стану грунтів, та у зв'язку з потребою у вдосконаленні конструкції термопресіометрів, що мають сприяти дослідженням різноманітних мерзлих грунтів. Порівняльно-аналітичним методом та за методом аналогії обрано шляхи вдосконалення лопатевого термопресіометра для дослідження мерзлих грунтів із різноманітними заповнювачами. Теплотехнічними розрахунками визначено глибину відтавання, абсолютне осідання грунту, модуль деформації та ін. Визначені проблемні питання застосування наявних термопресіометрів (обмеженість досліджень грунтів певного типу, трудомісткість та недостатня точність показань) можуть бути подалані завдяки запропонованій удосконаленій конструкції лопатевого термопресіометра для випробувань мерзлих піщано-глинистих грунтів, що базується на поліпшеній схемі нагрівання, застосуванні якісних матеріалів та змінюванні форми лопатейі корпусу. Прилад призначений для застосування на багатолітньомерзлих і природних мерзлих грунтах світу, зокрема й України. Для вивчення деформаційних характеристик грунтів, їх теплотехнічних показаників, у тому числі вимірювання чаші відтавання багатолітньомерзлих і сезонномерзлих грунтів уперше запропоновано модель удосконаленого термопресіометраз поліпшеною формою корпусу з якісних корозієстійких матеріалів, зокрема йнеметалевих; зі скороченням кількості його лопатей до однієї висувної секторної лопаті-штампа (квадратної або округлої) та використанням однієї нагрівальної лопаті-штампа; спеціальну конструкцію щупа з механічним/гідравлічним приводом датчика зтермопарою (або з двома щупами-"вилкою" - для поліпшення вимірювань). Рекомендовано впровадження електричної провідної системи, призначеної для відталих грунтів, зі штоком для вимірювання висувної лопаті-штампа. З'ясовано можливість застосування термопресіометра під час дослідження сезонномерзлих грунтів. Удосконалення моделі приладу повинно сприяти його застосуванню в інженерно-геологічних дослідженнях під час різноманітних видів будівництва, зокрема транспортного й гідротехнічного, де використовують методи глибинного заморожування слабких і нестійких грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського