РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812437<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остащенко Т. М. 
Реологічні дослідження деяких модельних зразків основ для виготовлення м'яких лікарських засобів / Т. М. Остащенко, А. О. Дроздова // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 3. - С. 71-76. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Лікування ран є комплексним і диференційованим залежно від характеру та походження. Комплексне лікування ран включає як місцеві, так і загальнотерапевтичні заходи. Місцеве і загальне лікування ран доповнюють одне одного та прискорюють досягнення позитивного результату. Місцеве лікування ран здійснюють антисептиками згідно з фазою ранового процесу. Під час розроблення лікарського засобу для лікування ран велике значення мають не тільки медичні, але й фармацевтичні складові, зокрема відповідність м'якого лікарського засобу до фази ранового процесу. Мета роботи - вивчення структурно-механічних властивостей деяких модельних основ для створення м'якого лікарського засобу антимікробної дії для лікування ранових процесів. Об'єктом дослідження стали модельні зразки основ, виготовлені на основі полімерів (гель) та емульсій I роду (олія/вода) - крем. З метою створення стабільних емульсій обрано поверхнево активну речовину (ПАР) емульгатор № 1 у максимальної кількості 8 % та олію вазелінову - до 20 %. Опрацьовано 10 модельних зразків у формі гелю (зразки 1 - 5) та крему (зразки 6 - 10) та здійснено реологічні дослідження. Вимір реологічних параметрів мазевих основ виконували за допомогою ротаційного вискозиметра Реотест-2 за методикою Державної фармакопеї України. На основі проведених досліджень встановлено, що зразки основ крему та гелю належать до дисперсних структурованих систем, для яких характерні пружно-пластично-в'язкі властивості. Модельні основи представляють собою дисперсні системи з коагуляційним типом структури. Доведено, модельні зразки мають нен'ютонівський тип течії. Їх плинність починається після застосування механічної напруги. Намащуваність та екструзія з туб характеризують споживчі властивості зразків. Показано, що криві течії вкладаються в межі реологічного оптимуму, що надає змогу дійти висновку про задовільну намащуваність та екструзію досліджуваних зразків із туб. На основі проведених реологічних досліджень встановлено, що представлені модельні зразки можуть бути використані як носії для створення фармацевтичних композицій з активними фармацевтичними інгредієнтами. Перспективністю цього дослідження є вивчення структурно-механічних показників модельних зразків - тиксотропності, механічної стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.93 + Л663.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського